| malinne a întrebat:

Cum as putea sa imi ondulez parul?
[ fara placa sau ondulator]

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Deci ai nevoie de un pahar cu bere, vata, ziar, ata mai groasa nu de papiota.
Se ia ziarul si se taie in bucati cam cat palma, il rulezi apoi pe ata.Iei o suvita de par nu foarte groasa, o uzi cu vata imbibata in bere si rulezi parul pe ata care e deja rulat ziarul, pana sus la radacina si legi ata, asa ca niste moatze. Faci asta pentru tot parul si il tii pana a doua zi asa ca sa se usuce parul, ori il usuci cu feonul.Si cand dai drumul veiaveao mare surpriza, parul tau va fi foarte foarte cretz.Asa isi faceau femeie inainte parul cretwinking

| Aηηy a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap si ai parul ud aplica spuma de par prin tot parul si apoi usuca`l cu feonul sau pune`ti bigudiuri pe parul uscat si apoi da cu fixativ peste parul prins in bigudiuri iar peste 20-30 de minute desfa`l si o sa iti stea superb. Bafta! :*

| me a răspuns:

Bigudiuri

| Ana a răspuns:

Il poti ondula cu bigudiuri, sau il poti impleti in mai multe codite dar parul sa fie ud

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Cand faci baie...nu iti pieptana parul daca este ondulat.usca-l asa si a doua zi piaptana-l.chiar daca te va durea un pic parul ca este incalcit

| BeibiiX a răspuns:

Poti sa-l pui pe bigudiurithinking Sau poti sa-l usti fara sa te piepteni. sau poti sa ti`l impletesti cand este udhee hee