| Deea dYdY a întrebat:

Cum credeti ca sunt fetele pistruate daca sunteti baieti v-ati indragosti vreodata de o fata pitruiata? fiti foarte sinceri. multumesc
dati-mi un sfat ce creme stiti pentru aceasta problema?

13 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Si eu am pistrui si ma deranjeaza extrem de mult, si ma simt foarte complexata din acest punct de vedere. Dar, uite ca totusi exista un baiat care ma iubeste asa cum sunt, si cu pistrui!
Incerc oarecum sa nu ii bag in seama prea mult, dar am momente cand ma uit in oglinda si... crying mi-as dori tare mutl sa scap de ei. am incercat o gramada de creme. dar. nici una nu a dat vreun rezultat.

| Emeraude a răspuns:

Poate ca e un complex pentru tine, dar in locul tau eu nu as incerca sa schimb aceasta caracteristica fizica ce practic te deosebeste de ceilalti.Sunt cateva (spun "cateva" pentru ca nu cunosc multe) femei frumoase pistruiate si le sta asa de bine! Daca esti inca mica nu-ti recomand, dar mai tarziu vei putea folosi efectul machiajului care reduce aspectul pistruilor, ii acopera (asta in caz ca te deranjeaza chiar atat de mult!).
In ceea ce priveste intrebarea ta, nu vad de ce nu s-ar indragosti un baiat de o fata pistruiata, nu este o eticheta sau o caracteristica predominanta. Aspectul fizic este doar ceva temporar, frumusetea vine si pleaca la fel de repede, important e ce ai inauntrul tau! Daca ti-as oferi un produs intr-un ambalaj foarte frumos, dar despre care ti-as spune ca nu e bun de nimic si altul ambalat jalnic, dar foarte bun dpdv calitativ, pe care l-ai alege?winking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fetele pistruiate au farmecul lor. Unele au ajuns sa-si picteze pistui, asa de la moda este. Uita-te la Lindsay Lohan ce pistruiata frumoasa este!

lolita
| lolita a răspuns:

Tu chiar crezi ca ai o problema? eu am pistrui si niciodta nu m-au deranjat. sunt acrite, fotomodele cu o multime de pistrui, daca le-ar fi deranjat nu ar fi avut incredere in ele si prin urmare nu ar fi ajuns unde sunt acum. cel mai mult conteaza increderea in tine, nu ca ai pistrui, esti slaba, grasa etc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fetele pistruiate sunt niste scumpe, au ceva deosebit.Cum sa nu le placa baietilor cand fiecare din ele sunt unicate?

| deea_1980 a răspuns:

Mi se pare foarte dulllllllci.love struckAs vrea si eu sa am pistruiiiiiii.

| Clara_6276 a răspuns:

Eu sunt fata! Sincera sa fiu cred ca asta depinde de gustuirle fiecaruia? Daca esti cumva in situatia asta sa nu cumva sa te simti complexataworried. Este un citat:"Frumusetea sta in sufletul celui ce admira"
:XNu vad absoulut nimic rau in a avea pistrui.Sunt unora carora chiar le plac.
Totusi exista si cateva solutii de indepartarea a acestora la indemana oricum.
Solutii naturiste:

Estomparea petelor de pe piele se poate realiza cu ajutorul unor masti sau tratamente naturale in special pe baza de lapte, lamaie, caise sau castraveti. Este adevarat insa ca nu ne putem astepta la minuni daca apelam la aceasta varianta mai ales ca nu intotdeauna acelasi tratament are efecte pozitive pentru toata lumea. Trebuie deci sa existe disponibilitatea de a incerca in mod repetat pana cand rezultatele incep sa fie vizibile. Iata asadar cateva masti pe care orice medic homeopat ni le-ar putea recomanda:

1. Amesteca un suc natural de patrunjel cu o cantitate egala de suc de lamaie, suc de coacaze si portocale dupa care adauga lotiunea obtinuta in crema ta preferata si aplica aceasta masca de cateva ori pe saptamana.

2. Pistruii se tamponeaza de 2-3 ori pe zi cu o lotiune preparata din lapte dulce si castravete. Taiat in rondele mici, castravetele se pune intr-o cana, se acopera cu lapte proaspat nefiert si se lasa la macerat cateva ore la rece. Apoi se scurge laptele si se foloseste asa cum precizam anterior.

3. Se prepara un amestec din sucul rezultat in urma pisarii florilor si tulpinilor de papadie, cu o cantitate aproximativ egala de suc de lamaie si miere, peste care se adauga si cateva lingurite de argila pana se obtine o solutie pastoasa. Aceasta masca se poate aplica de 3-4 ori pe saptamana in special seara dupa demachiere.

4. Puteti opta si pentru o masca formata din 3 linguri de zeama de lamaie, 20 de grame de drojdie de bere si alte 20 grame de tarate de grau, aplicata asa cum mentionam si la mastile precedente.

5. Se poate face si un amestec din ceapa si otet (o ceapa taiata marunt si amestecata cu 3 lingurite de otet). Lotiunea trebuie pastrata la frigider si, desi are un efect benefic, trebuie avertizat in privinta mirosului destul de neplacut al acesteia.

... Poti de altfel sa ii indepartezi cu ajutorul laserului sau cu ajutorul unui peeling chimic(Dar din cate stiu acesta se face la adultithinking). Daca nu esti sigura si vrei sa ceri sfatul cuiva specializat consulta un medic dermatolog.
Toate bune:*

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mi-e indiferent.
Caracterul contează nu pistruii.

| Marijuana a răspuns:

Pai sa-ti explic ceva baietii din ziua de azi daca nu ai:fund, sani intr-un cuvant FOTOMODEL nu prea se mai uita la tine.Gaseste-ti un baiat care sa t placa pentru frumusetea interioara scumpa mea nu neaparat pentru aspectul fizic.Frumusetea este trecatoare.Sa te placa pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce si-ar dori el sa fii dupa tiparul pe care il are el.Nu-ti face griji ce conteaza daca ai pistrui daca esti TU!
Cat despre creme nu prea stiu, cauta pe nettongue:*:X t pooopz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e nici o problema, chiar fetele pistruiate dupa mine su cele mai frumoase, acum depinde, dar eu am vazut multe fete pistruiate care chiar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt baiat si m-as indragosti de o fata pistruiata fara a sta prea mult pe ganduri. chiar nu este nici o problema ca ai pistrui si de obicei pistrui dispar cand mai cresti.
Daca tot ai indoieli si crezi ca pistrui te dezavantajeaza: Gandeste-te un pic la ce se uita baietii. te-ai gandit? bine!
Daca nu esti obeza si proasta atunci nu ai absolut nici o problema.
stai linistita vine si printul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul as face-o! Da-o dracu' de crema, fii tu insuti! Nimic nu se compara cu naturaletea... Acum poate nu crezi asta, dar VIATA iti va confirma chestia asta. Nu conteaza IMAGINEA (iar asta nu ti-o spune vreun tip urat), conteaza cum te faci placuta si inteleasa in acelasi timp. Crede-ma! Fii tu insuti, vei avea mai multa satisfactie decat toate "maimutele" care se cred fotomodele. Semneaza, un barbat, care crede ca este mai mult decat urat! Fii increzatoare in tine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai pistri ce daca ...si eu i urasc si as vrea sa dispara am incercat cu creme comandate de pe net am fost al aftalmolog tot felul de creme dar nu merg lasa-i acolo ...ai sani cool? ai fund sexy? la asta se uita in special baieti eu una am :*