| Avram_Mioara_1974 a întrebat:

Cum curat o haina din imitatie de piele? Pot sa o bag la masina de spala?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti recomand sa o bagi la masina de spalat daca vrei sa mai porti geaca, o poti curata cu o carpa moale si detergent

| Lynna a răspuns:

Buna. Sa nu o bagi la masina de spalat, daca vrei sa o cureti acasa poti face asta tu singura cu detergent, daca nu, du-o la curatatorie. Bafta!

| Laura927 a răspuns:

Nu nu, nu o baga la masina!
Pune in cada putina apa cu dero si las-o acolo peste noapte si dimineața fereac-o putin la Guler/ maneci/ in talie /pe lângă buzunare/ putin cu apa aia din cada si apoi clateste-o bine cu apa curată si pune-o pe umeras si o sa se usuce singura ( nu o pune la soare sau lângă calorifer, las-o in baie mai bine )