| AnOnImUl321123 a întrebat:

Cum fac sa am buzele mai umezite sau nu stiu..sa nu fie crapate si uscate, uneori (doar cand vad cat de uscate imi sunt buzele) ma dau seara inainte de culcare cu ir de buze ca sa nu imi mai fie asa crapate dar nu are efect. Ce as putea sa fac? Stiu ca e o intrebare foarte aiurea avad in vedere ca sunt baiat dar as vrea sa le fac mai "frumoase" (buzele tongue ). Am incercat diferite tratamente gasite pe net referitoare la cum sa iti faci buzele mai lucioase dar nu am aplicat mai nici unul pentru ca erau toate despre marirea buzelor iar eu nu vreau asta, vreau doar sa le fac mai sanatoase big grin Si nici nu as vrea (in caz ca imi sugerati) sa imi umezesc buzele in permanenta (cu saliva) pentru ca doar cat am formulat aceasta intrebare, am tot umezit buzele (au trecut 2 minute) si deja am amortit straight face
Nu ma insultati happy
Funda

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Iti iei de la SensiBlu balsam de buze de la Avene, te dai constant (il porti cu tine oriunde si nu te rusina daca il folosesti in public) si buzele isi vor capata naturaletea. Ii spui farnacistei de problema ta si te va ajuta. Nu trebuie sa-ti fie rusine ca esti baiat, tot om esti si fiecare avem intalnim aceeasi problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Dennisz a răspuns:

Esti barbat/baiat.
Nu ai nevoie de buze frumoase sau tratamente de infrumusetare a acestora.
Mergi la farmacie si cere un strugurel bun sau chiar o crema pentru a-ti hidrata corect buzele.
Daca problema persista si dupa tratamentul sau sfaturile farmacistului, consulta un medic, care cu siguranta te va ajuta.
Mult noroc.

| Mykymu a răspuns:

Strugurelul te salveaza!

| Lovepinkpupyou a răspuns:

Ia un balsam de buze sau un strugurel, ajuta mereu sa aiba o imagine de "buze, normale, sanatoase si frumoase happy nu de buze cu botox laughing

| xLiziii a răspuns:

Ia un pachetel de ceai umezestel in apa, apoi tine pe buze 20-30 minute