| gabor_8975 a întrebat:

Cum imi pot face parul mai puternic?
imi tot cade
si nu vreau sa-mi mai cadasad
si daca se poate
ceva natural... facut in casa
nu sampoane
da daca stiti si sampon de asa ceva puteti sa ziceti
plzhappy
si sunt baiathappy

11 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Bună!
Şi fratele meu a avut probleme de genu, şi-a luat de la o farmacie o soluţie, acu' o să râzi rolling on the floor se numeşte ChelStop, este cu petrol & stuff, şi acum nu mai are probleme. Scrie pe sticlă cum se face tratamentul.
Altceva, sunt nişte măşti de la Kallos foarte bune, le găseşti în supermarket-uri, se numesc Carota şi Placenta, sunt bune amândouă, şi eu le folosesc.
Ca leac naturist, îţi recomand arhicunoscuta mască cu ulei de ricin. Iei o sticluţă de ulei de ricin de la farmacie, o amesteci o jumătate de sticluţă de vitamina A (sunt ieftine amândouă) şi cu un gălbenuş de ou. Pui compoziţia pe păr şi o laşi cam 30 minute, după care te şamponezi bine pentru că e foarte gras uleiul de ricin (deh, e ulei) şi se va lua cam greu.
Ţine şi de alimentaţie poate, vezi să mănânci multe fructe şi legume şi să ai mese regulate.
O zi faină!

| isabel_8733 a răspuns:

Foloseste un balsam pentru par creat special pentru problema ta sau mai intra si tu intr-o farmacie si cere ceva pentru par fragil

| isabel_8733 a răspuns:

Am mai cautat ceva pentru tine si uite c am gasit

Daca parul este fragil si se rupe usor, incearca o masca pentru cresterea rezistentei: toarna 200 ml de apa fiarta intr-un castron, peste o mana de flori de musetel. Lasa-le timp de zece minute si apoi pune infuzia la racit.

Strecoara, si peste ceaiul obtinut toarna o lingurita de zeama de lamaie, un ou, zece picaturi de ulei de rozmarin si 4-5 linguri de ulei de germeni de porumb. Amesteca-le cu mixerul pana obtii o masa cremoasa. Intinde crema pe parul uscat si las-o sa actioneze 30 minute. Apoi limpezeste parul si spala-l cu sampon normal. Cel putin o data pe saptamana! (funda?)

| Overdose a răspuns:

M-am documentat puţin, pe Google.Am găsit câteva răspunsuri, sper să îţi fie de folos.
http://www.divahair.ro/......ii_parului
http://healthy.kudika.ro/......rului.html

| 000iasmina000 a răspuns:

Pahar de apa + 1 lingura de otet de mere.

| Mihaela_1499 a răspuns:

La Farmasi trebuie sa cauti o masca sau ceva de genu cu gaz, pentru caderea parului. Stiu ca este eficienta.
Cu drag, Diana.

| AlecsandraG a răspuns:

Se zice "sampoane" nu "samponuri".

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi filmul, biciul fermecat.asa poti sa-ti faci parul puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la sala

| dorotheea a răspuns:

Buna, eu am folosit un sampon facut in casa:o lingura de sampon cu sulf, 1 1/2 lingura ulei de masline, 1 lingura de zeama de lamiie o cana de ceai din urmatoarelwe plante:musetel menta si patrunjel pentru volum, i plic de ness.am fiert ceaiul, si separat intr-un blender am amestecat sapunul cu uleiul, zeama de lamaie, si ceaiul, si nesul. apoi l-am pus in tubul de sampon.sunt foarte incantata de rezultate. am un par frumos cu volum si matasos. mult succes