| Melyssuka a întrebat:

Ce sa fac sa nu le mai cada parul cateilor mei am 3 catei pikinezi.(fete 1 an-2 ani-3 ani. pikinezi de casa.)le tot cade parul si nu stiu ce sa fac in privinta asta daca stiti ceva sampon ceva pastila orice sa nu le mai cada parul si m-ar interesa pretul sau daca e ceva facut de casa multumesc mult! Fundahappy!

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Parul le cade deoarece sunt in perioada de naparlire,am intrebat si eu la un medic veterinar despre aceasta problema iar el a spus ca ar avea niste pastile dar pot avea efecte secundare iar de aceea nu le recomanda,tot ce poti sa faci este sa ii pieptini in fiecare zi(exista la petshop-uri,niste pieptene speciale pentru luarea parului mort,sunt foarte bune, intreaba la un pet shop despre aceste perii(pieptene)si iti vor explica ce este cu ele, succes!

2 răspunsuri:
| TheBlackCrystal a răspuns:

Pai parul le va cadea mereu dar poti incerca sa ii piepteni mereu si vei vedea ca nu vei mai gasi par pe covor. Exista la PetShop pieptene pentru animale.Eu am avut pisica din aceea paroasa si o pieptanam mereu.Bafta!(*.*)

| Oanyy97 a răspuns:

Mergi la o farmacie veterinara si intreaba acolo sau periază cateii zilnic chiar tu.