| anonim_4396 a întrebat:

Cum ingrijim extensiile sintetice? dupa un timp ele se incalcesc...

Răspuns Câştigător
| cristina93 a răspuns:

Http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1055 uite aici cate ceva despre extensii :D

3 răspunsuri:
| alexutzu00791 a răspuns:

Ce s alea?

| kally a răspuns:

Eu am extensii sintetice(cu clips-on) si da este adevarat ca dupa un timp se incalcesc, dar le tratez ca si parul normal, adica le dau cu balsam si astfel nu se prea incalcesc, nu dorm cu ele, le spal dar trebuie sa fie semiumede cand le piapten, nu aplic niciodata fixativ la baza lor si am incercat sa le si vopsesc la un salon, dar nu mi s-a prins culoarea foarte bine, deci nu te sfatiuesc sa le vopsesti.Eu una sunt multumita de ele, am exact culoarea mea si pot sa le indrept, sa le ondulez, numai ca trebuie sa fi foarte atenta cu ele, sa nu le rupi.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Fetelor,
Extensiile sintetice necesita ingrijire speciala. Cele mai multe detalii le gasiti pe blogul www.jivaboutique.ro
Acolo puteti lasa si intrebarile voastre si o sa va raspunda cineva repede! Si eu am avut mai multe intrebari si acolo am aflat exact cum se folosesc.
va pup!