| jessikz0r a întrebat:

Ce as putea face cu extensiile daca se incalcesc rau si nu sunt moi si dulci deloc... le dau cu balsam las si balsam pe ele cu gandu ca poate, poate se fac si ele matasoase ca atunci cand le-am cumparat.Am 3 perechi si toate 3 sunt la fel de urate, care e vina? mersi

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înseamnă că nu ai folosit extensii de păr natural, ci ai optat pentru păr sintetic. Ori le-ai folosit prea mult (nu uita, orice lucru are o garanție), ori ai încercat o ondulare a lor, sau ai folosit placa de păr pe ele și atunci, din cauza temperaturii prea ridicate, s-au deteriorat.Trebuie să achiziționezi altele, de calitate. Lucrurile ieftine, oricât ar fi de sclipitoare, ascund defecte.

| jessikz0r explică (pentru floresdemayo):

Sunt de par natural, de la divisima le-am luat pe toate.E adevarat ca bag placa des in ele si le ondulez, dar nu le am de asa multa vreme pe unele si nici nu le-am purtat asa tare a sa fie in starea asta.nu e nimic de facut? vreun balsam ceva?