| bombonika1799 a întrebat:

Cum iti dai seama ce forma a corpului ai? eu am 14 ani, 1, 63 m, 85-63-90. Cum as pute sa mai slabesc in zona abdomenului si sa imi tonific picioarele.niste sfaturi ceva?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Te uiti in oglinda, exista cateva forme, forma clepsidra - un echilibru intre bust si solduri, forma masculina de triunghi, cu soldurile subtiri si umerii lati, forma de para cu soldurile late mult mai late vizibil fata de bust caz in care si burta are tendinta de ingrasare.

Abdomenul se tonifica si slabeste doar cu abdomene, exista mai multe tipuri de abdomene printre care unele care lucreaza si muschii picioarelor, iar picioarele fie le lucrezi cu exercitii de fitness daca sunt mai groase sau poti lucra direct muschii cu tractiuni pe picioare la sala daca ai picioarele subtiri si masa musculara te-ar ajuta sa le dai o forma mai plina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tunzi zero si faci o poza in oglinda. Vei vedea forma capului.Altfel cum?

| bombonika1799 explică (pentru anonim_4396):

Era "copului nu "capului

| Laura331 a răspuns:

In primul rand ai 14 ani. Corpul tau inca nu e dezvoltat complet, asa ca trebuie sa mai astepti un pic pana ajungi la maturitate.
In ceea ce priveste zona abdomenului, tine atat de alimentatie cat si de exercitii. Daca inveti sa mananci sanatos cu cat mai putine dulciuri si sucuri carbogazoase, fast-food si chestii asemanatoare si faci exercitii pentru abdomen ai sa vezi ca incet, incet ai sa ai un abdomen frumos si bine definit.
Aici ai cateva exercitii care ar putea sa-ti placa http://bit.ly/1fSfEU6.
Mult spor(t)!