| MicKy_ViCky_1980 a întrebat:

Cum iti poti vopsii parul cu violet de gentiana sau albastru de metil astfel incat sa dureze cat mai mult si sa nu pateze?(Am parul castaniu si nu vreau sa mi-l decolorez)
Funda ^^

3 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Ca sa nu te patezi trebuie sa-ti usuci parul foarte bine, cu feonul. N-ai ce sa faci ca sa dureze mai mult, decat sa te speli mai rar pe par, sau sa folosesti nuantator.

| MicKy_ViCky_1980 explică (pentru Anna121):

Nuantator fara decolorare nu se prinde, de aia vreau sa incerc violet de gentiana sau albastru de metil dar am auzit ca pateaza destul de rau

| Anna121 a răspuns (pentru MicKy_ViCky_1980):

Depinde, poti folosi o bucata de vata cu care sa te dai pe fiecare suvita, apoi sa te clatesti foarte bine si sa te usuci.