| PandaGirl a întrebat:

Am auzit de albastru de metil, violet de gentiana si roz castelani pentru suvite.Eu sunt bruneta,nu chiar foarte inchis si nu vreau sa ma decolorez.
Ati incercat aceste produse pe par nedecolorat, brunetelor?
Cum au iesit?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Şi eu sunt brunetă, am părul destul de închis la culoare. Am încercat şi pe păr decolorat şi pe cel normal, dar diferenţa e enormă.
Pe păr normal, albastrul de metil nici nu se vede bine, poate doar nişte reflexii, violetul de genţiană iese mov închis, iar roşu castelani iese roşcat destul de închis. Rezistă foarte puţin, deja la a 4-a spălare începe să arate ciudat.
Pe păr decolorat, prinde foarte bine, dar şuviţele rămân pătate, iar într-un final, albastrul de metil o să arate ca o vomă, dacă nu ştii să-l îngrijeşti.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iese o culoare nu foarte vizibila, de obicei se vede mai bine la soare.
Dar sunt destul de ok si fara decolorant!

| TatianaCecilia a răspuns:

Rosu Castelani am incercat.Mia iesit foarte ok.

| lucian007 a răspuns:

Albastru de metil?laughing habar n-am dar stiu ca cu in dala a imuiat doctorita niste bandaj, l-a pus pe un creion si mi la bagat pe gat ca sa imi rupa o infectie...doamne cat de rau a fost m-am incordata asa tare de durere ca ma dureau coastele

| denisadr a răspuns:

Https://fashionchoisedenn.blogspot.com/......st-preview
Aici este explicat in detaliu informatii despre ele, cum le folosesti si cateva moduri n care sa iti prinz parul dupa aceea.

| Buburuza2222 a răspuns:

Am incercat eu albastru de metil dar iti sugerez sa nu te dai cu el pe par pentru ca se ia pe perna, cand dormi, pe orice! Si totusi, e vara! Transpiri si el curge! Mi s-a intamplat dar acum tu faci cum vrei!