| DotPunct a întrebat:

Cum mi-as putea convinge parintii sa ma lase sa alerg sau macar sa merg pe jos? As vrea sa slabesc cateva kilograme.Stau la tara si mama mi-a zis ca nu ma lasa pentru ca ma vede lumea ca alerg de nebuna pe strada. Ce le-as putea spune parintilor?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cum mi-as putea convinge parintii sa ma lase sa alerg? greu nu vezi!
sau „ măcar să merg pe jos", dar tu mergi în mâini, nu mergi pe jos, cu picioarele?
Și dacă faci munci fizice slăbești!
Adus apă la vite, săpat grădina, plivit, spart lemne, etc.

| Nolkyz a răspuns:

Poti incerca sa alergi pe loc

| lilboutique a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le prezinti avantajele de a face jogging (cred ca asta vrei sa faci). Cauta pe net, sunt foarte multe avantaje, in afara de faptul ca o sa slabesti este f sanatos! Daca nu rezolvi cu ei atunci ia-ti o paturica, aseaz-o in curte undeva la umbra si fa exercitii pilates pentru toate partile corpului. Cauta pe youtube si vezi care ti se potrivesc cel mai bine.

| TOMITZA_8321 a răspuns:

Du-te si alearga dimineata mai pe intuneric sau seara pe inserat.ASA FAC SI EUhappyhappyhappyhappymult noroc

| Anonim86fsg a răspuns:

Salut.eu la fel ca si tine traiesc la tara.si imi place foarte mult sa alerg.deci alerg din placere, nu ca sa slabesc si alerg seara pe la 22 pornit la 23, ca deja e intuneric. si nimeni nu te vede. Asta le poti spune is parintilor. sper ca te-a ajutat. daca da. funda te rog. happy