| ChrisNOW a întrebat:

Cum pot indrepta parul cu placa bine, sa fie foarte intins si sa reziste(sunt baiat)si am parul 6-7cm?! Si cum se face big grin

3 răspunsuri:
| Zenohells a răspuns:

Deci...ei fiecare suvita de par in parte si o indrepti cu placa... daca vrei sa stea exact c iti doresti intai dai cu fixativ pe par..Crede ma stiu foarte bine ma dau cu placa de par in fiecare zii Vezi ca la umezeala se duce efectuu placii..deci nu transpira funda?

| Pavăl_Andreea_1995 a răspuns:

Pai trebuie sa ai o placa buna si las-o sa se incalzeasca la temperatura mare, indreptati parul, apoi da cu fixativ ca sa reziste big grin funda?

| OlafSvartberg a răspuns:

Baiat sunt si eu (dar il am de 73 cm). Incalzeste placa. Eu recomand sa il si piepteni inainte, ca sa fie mai usor. Apoi te apuci si intinzi. La mine dureaza destul de mult, si efectul nu tine prea mult.
Daca e prima data, vezi sa nu te arzi (fara gluma). Eu nu recomand fixativ pentru ca miroase oribil si e si enervant.Eu pot sa imi dau cu 1 tub de fixativ si tot nu sta cum vreau (si nici nu pot sa respir).Ia-ti un Head&Shoulders pentru volum si te doare la basca.
Eu cam asa procedez.