| αғғιхoιd a întrebat:

Cum pot sa imi protejez parul cand mi`l indrept cu placa? Inafara de produse pentru ingrijirea parului ceva natural. Dau fundoi + vot.

Răspuns Câştigător
| Danutsa_4203 a răspuns:

Buna`happy
o masca cu ulei de masline, galbenus de ou ai putea folosi dar nu prea des o data pe saptamana pentru ca ingrasa parul.happy
sau masca cui zeama de lamaie si miere de albine. asta o poti folosi mai des.big grin
sper ca te-am ajutat.:*

3 răspunsuri:
| SmileFreedom a răspuns:

1.Te poti da cu ulei de masline la radacini si poti sta cu el jumatate de ora. Dupa poti sa te speli.
2.Ingrediente:ulei de masline, miere, un galbenus de ou si le amesteci bine si aplici masca.Lasi pe parul spalat vreo 40 min dupa care te clatesti bine de tot.
3.Sau masca cu ulei de ricin si galbenus de ou.
4.O lingurita de miere impreuna cu o capsula de vitamina E se amesteca cu o cantitate de sampon, dupa care se aplica pe parul inca umed. Se face apoi un masaj usor, timp de 15 minute. La final parul de clateste bine cu apa calda.
5. Iaurtul ajuta la refacerea parului si da acestuia stralucire. Se umezeste parul, apoi se maseaza delicat pielea capului distribuind apoi uniform de-a lungul firului de par. Pentru par gras, aplicati doar la varfuri. Dupa 20 de minute de la aplicare, se clateste parul bine.
6.Masca pentru par cu miere si lamaie
Se amesteca o lingura de miere cu sucul de la o lamaie si o lingura de apa, iar compozitia rezultata se aplica pe par.
O alta varianta este cea cu miere si lapte sau smantana. Se amesteca doua linguri de miere cu doua linguri de smantana sau lapte, iar compozitia obtinuta se intinde pe par si se lasa sa actioneze 10 minute.
7.ia un galbenus de ou, o lingurita de miere, zeama de la o lamaie si amestec tot cu ulei de ricin. apoi aplica la radacina parului, lasa 30-40 de min, apoi spala parul.
Poti folosi mastile o data pe salpatama.Te pup si succes:*

| Nitescu_Andreea_1988 a răspuns:

Spray pentru placa. il protejeaza foarte bine. gasesti la pret minim pe http://www.hairpoint.ro/

| Didicel a răspuns:

Da`te cu ulei de masline, si stai 30 de minute. Daca iti pica parul` sau e despicat.