| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

Buna fetelor!
imi indrept destul de des parul cu placa si se arde destul de repede. ce ser imi recomandati pentru protectia parului? imi puteti da si un link si pretul?
ps: da, stiu ca nu e bine sa il indrept cu placa, de aceea incerc sa il protejez.
multumesc anticipat :*

5 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Ca masti sunt bune: uleiul de ricin si de masline si oul. Uite 2 masti pe care eu le folosesc fiecare o data pe saptamana:

Ulei de masline amestecat cu ou. O aplici pe par masand la radacina si stai 30 de min sau si mai mult, dupa te poti spala pe cap.

Se recomanda amestecul intr-un recipiet a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine catve picaturi de lamaie si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora sau mai mult, dupa te speli pe cap.(aceasta este si pentru cresterea parului si indesirea lui).
Pe langa asta, te ajut cu cateva sfaturi pentru indreptarea parului fara placa. :
http://www.divahair.ro/......fara_placa
Daca totusi vrei sa continui s-o folosesti, ai grija sa nu faci abuz, o data sau de doua ori pe saptamana, altfel degeaba aplici tot felul de masti. Bafta!

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru xClementine):

Multumesc mult pentru acel link, e foarte folositor :* happy

| xClementine a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Cu multa placere! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă să foloseşti cât mai rar placa, 1 dată pe an maxim, nu mai mult.
Tuns vârfurile la cel puţin 2 luni.
Te pup!

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc sa nu mai folosesc placa... multumesc mult pentru raspuns!