| Antonialari123 a întrebat:

Cum pot sa îmi pun un piercing in ureche gen acasă? Doare tare? Vreau explicații plsss

Răspuns Câştigător
| Lusiaa a răspuns:

Doare foarte puțin,daca îl faci repede (o sa auzi cum este acul înăuntru,suna ciudat)
Am prietene care își fac piercing cu cercelul rolling on the floor)) serios rolling on the floor,dar nu fa ăsta lol,caută pe net ace speciale happy sau folosește un ac obisnuit,dinacela subțire,îl dezinfectezi cu spirt,îți lipești un plasture,ceva tare pe deget că sa nu te doară când îl bagi,apoi efectiv faci gaura in ureche(după ce ai semnat unde vrei) și gata, btw baga-l repede, nu sta pe gânduri, daca te tot chinui o să ți se faca rău (știu din experiența lol) in finee cam așa, și a da bagi cercelul fix când scoți acul (o să ți dai seama) sper că te am ajutat happy

2 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Iti faci o gaura in ureche, normal ca doare. Pur si simplu iei un ac dezinfectat bine si iti faci o gaura in ureche, il bagi pana iese pe partea cealalta. Cum crezi ca se face o gaura? Si trebuie sa iti pui ceva acolo, sau cercelul pe care vrei sa il pui pentru a nu se inchide gaura dupa ce ai facut-o.