| deyutzyk97 a întrebat:

Cum pot sa_mi fac parul lins, cret, ondulat fara sa folosesc bigudiuri, aparate etc?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Off offhee hee Pai sunt cateva solutii...happy
Parul lins laughing Mai bine spus drept nu prea ai cum happy Poti sa iti cumperi o placawinkingIn rest nu vad alte solutiiwinking
Ondulat...cu fasii din materialwinking
Cret nu prea ai cum happy Ddecat cu codite impletite, dar nu este chiar cret cretbig grin

24 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Ca sa ai parul intins te poti duce la salon si iti face cu ceva solutie, te tine 6 luni si e cam scump, 150 euro. Nu stiu sa-ti zic saloane sigur.
Ca sa ai parul ondulat/cret poti folosi fasii din material textil pe care iti rasucesti suvite de par.
Poti noaptea sa-ti impletesti parul in suvite si a doua zi o sa-l ai in valuri.

| miauu a răspuns:

Ondulat til poti face cu moate
faci cestii dinalea din hartie si le pui in par
tongue

| moonY a răspuns:

ia'ti peruci

| dragalasica a răspuns:

Nu exista altfel, draguta...

| PisuCluj a răspuns:

Pai cret sau undulat til poti face cum se facea in trecut iei un creion sa fie mai lung de preferat sa til incolacesti asa pe creion o suvita si sa dai cu fixativ, lins poti cu putin sprai cu apa si cu un pieptan sa il intinzi si cret sincer nu stiu dar bigudiurile sunt ieftine si iti pune bigudiuri si se face mai repede daca dai cu fixativ pe ele.

| claudica a răspuns:

Heloooooou nu ai cum adica eu nu stiu cum ai putea face asta... daca vrei incearca sunt diferite sampoane balsamuri masti pentru dif tipuri de par(drept carliontat etc) dar nu spera sa dea rezultate exceptionale

| sammie a răspuns:

La salon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight faceNah ca asta`i buna...cum ai putea sa iti intinzi parul daca nu cu placa? Cum ai putea sa iti ondulezi parul` daca nu cu ondulator sau bigudiuri, sau incretit fara spumathinking, ca daca`l impletesti ala nu`i mai cret...arata asa nu stiu cum aiurea, ca la tara, valuri, iex, mie nu`mi place. Astea sunt singurele modalitati.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa-ti faci parul lins incearca asa:
iei peria de par normala si uscatorul si in timp ce te usuci ia-ti parul cu peria, suspendeaza parul cu peria la un capat si usuca suvita...deci piepteni suvita si tii peria la capatul suvitei acolo jos si usuci pana sare din perie parul.
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai "lins" il poti face cu bigudiuri foarte mari, ondulat il poti face cu moatze. Sunt un fel de bigudiuri numai ca sunt facute din material din bumbac infashurat cu hartie. Iar cret habar n'am. Eu una dupa ce fac baie imi impletesc vreo 2-3 cozi cat e parul ud iar a doua zi il am cret si imi tine 2 zile. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Par,, lins,, te culci cu el putin ud si cu un fes in cap, iar dimineata el e lins. Par ondulat ti-l faci cu o perie circulara, parul sa fie ud, sau daca nu pulverizezi peste el cu apa, parul fiind,, infasurat,, pe perie, si apoi il usuci ce uscatorul de par, suvita ci suvita! Par cret: iei un creion, pix etc si apoiinfasori suvita de par pe instrumentul de scris si se usuca cu feonul. mai e o idee : roaga pe cineva sati puna niste bigudiuri si apoi usuca parul, dar nu le da jos. tinele pana dimineata! mult succes! daca am mi gresit la scrie, scuzatima! carmen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"julyssa" sa stii ca si fetele de la tara, asa cum spui tu, sunt destul de ingrijite scumpo"cica km aiurea, ca la tara"rolling on the floor)cat de penala estilaughingce diferenta este intr-o fata de la tara si una de la oras, offf, bine tu fiind de la oras presupun ca esti mai intelectula, eu sunt de la tara si am parul mai "aiurea"rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J eu am parul cret si il ador. e super. cat despre ondularea parului drept poti folosi o perie rotartiva care onduleaza se gaseste la magazine... j se baga in priza...laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uda putin parul; ia cate o suvita de par si intinde-o pe deget; fa cu toate asa si da cu gel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pritena care are parul lung si a facut baie apoi si-a impletit 60-70 de codite iar cand si la desfacut arata ca si ramona hanganu zici ca avea parul narural

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati cu ulei de masline seara si o sa vezi rezultatu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o prt care se indreapta ca fierul de calcatrolling on the floor)) serios nu incerca, iti vei arde parul cu sigurantalaughing)!:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ti le pui pe creoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa iti faci par lins te uzi pe cap si iti pui o sapca si apoi il lasi sa se uste sub sapca iti sta 1 zi, 2 asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai drept cu placa sau cand te usuci pe cap foloseste o perie patrata happy

| AnaMaria1453 a răspuns:

Buna....parul drept ti-l faci : cand e parul ud ti-l piepteni cu o perie din perii naturali(disponibila si la compania AVON) si il usuci cu uscatorul sau a doua modalitate este sa te speli cu balsam si sampon pentru parul drept. parul cret am auzit ca sa te dai cu spuma pe parul umed si sa iti faci multe multe multe codite impletite si subtiri si parul ondulat : iti poti impleti codite mai mari si sa te dai cu spuma sau ceara sau. saai parul umed sa te dai cu spuma sau ceara d par si sa ti-l prinzi in coada cau un fel de coc dar strans bine bine si sa dormi toata noaptea cu el eu le-am incercat si functioneaza

| Welcome.to.my.word a răspuns:

Pai, cum ai vrea altfel?

| lorelai cristinush a răspuns:

Nu ai cum altfel decat cu aparate. Ca sa ai parul lins poti folosi placa; sa il ai ondulat iti trebuie un...imi scapa numele. Oricum il gasesti in magazine. Succes!

| andry99_8793 a răspuns:

Pai cret poti sa ti-l faci sa iti faci cozi impletite multe da multe in jur de 35-40 si ondulat cozi inpletite d atrebuie sa faci baiewe si apoi sa iti faci 2 cozi mai strans daca ai parul mare si asa iese da trebuie sa stai cu ambele cxozi crete si on dulate 4 -5 zile cat reziste si lins balsam... cllier, elsev un $ampon cu balsam si apoi balsam