| SmarandaangelOAIIOO a întrebat:

Cum pot sa imi fac parul ondulat fara sa folosesc placa sau bigudiuri?

Răspuns Câştigător
| BoboooBubuuu a răspuns:

Iti pui moate. Adica : iei o bucata de material ( un tricou ce nu iti mai trebuie sau orice altceva si il tai in bucati mici cam de 3 centimetri latime si 10 - 15 lungime ). Te speli pe cap insa sa nu te usuci. Iei o bucata de par cam cat vrei sa fie bucla si o invarti pe deget daca intelegi ce vreau sa zic.Iei o bucata de material si incerci sa prinzi ca sa nu iasa ( mai intai turtesti bucata de par ). Si faci la fel pana cand crezi ca iti va iesi cum crezi tu. Am uitat sa mentionez ca trebuie sa te speli si sa-ti pui moatele pana sa te culci. Apoi cand ai terminat te usuci pe cap. Dimineata le desfaci si dai bine bine cu peria ca sa ti se intinda putin pentru ca daca faci bine iti va sta foarte cret. Succes kiss

10 răspunsuri:
| RoooneyThePuf a răspuns:

Dupa ce il usuci, ai putea sa-l prinzi intr-un coc cam asa http://www.google.ro/......tp?/imgres la mine merge:D

| Coco_3708 a răspuns:

Te dai cu spuma de par... daca nu sta doar cu spuma dupa ce te dai cu spuma te lasi cu capul in jos iti iei un feon cu disc dinacela cu zimti si iti apesi parul cu zimtii aia sau iti cu feonul normal ca si cu te-ai tapa thumbs up succes :* aa si ar mai fi si un sampon de la d&m care til face ondulat dar depinde de par

| RaluIlysm a răspuns:

Iti intorci suvita de deget sau un creion si dupa 5-10 minute iti dai cu fixativ si iti scoti suvita

| LoveIsForFree a răspuns:

Nu stiiu daca este vreo solutie mai naturala decat bigudiiurilehee hee

| Piisiiiii a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap iti faci cam 30 de codite impletite pe tot parul si dormi o noapte cu ele iar dimineata este cret sau iti iei cate o suvita de par o invarti dupa care o unesti cu o alta suvita si tot asa pana iti strangi jumatate de par si il prinzi intr-un semi coc, si asa faci si cu cealalta jumatate! SUCCES!

| Lorennnaa a răspuns:

Dupa ce faci baie il impletesti pe tot in mai multe coditsebig grin

| BrAmBuReL43 a răspuns:

Ti'l poti impleti dupa baie nici chiar cand e ud ud cand e putin usact ca altfel poti raci la cap

| marinella35 a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap nu iti storci parul nu-i faci nimic stai asa 2 ore