| anonima_4990 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac unghiile sa fie mai tari?

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Tine-le cam 10-15 min in ulei incins. happy

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Exista tratamente speciale pentru asa ceva.si eu folosesc un astfel d tratamentt d la rimmel london.nu stiu acum cum se numeste dar stiu ca costa 12 lei.
sunt f multumita d e si chiar da rezultate. e ca un lac d unghii trasparent, dar se poate folosi si ca baza adica se poate pune peste el si lac normal d unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. a merge direct la cauza si nu sa estompam efectul, iti recomand concentrat pentru par piele si unghii, un supliment de vitamine si minerale de la Nutrilite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu [ le speli, stiu ca merge ] sau cu intaritor de unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista lacuri intaritoare, mai ales in brosurile AVON

| Anto97 a răspuns:

Potzi sa iei niste tratamente de la plafar sau farmacie.mai poti intreba acolo ce si cumwinking

| vintageheart a răspuns:

Poarta manusi de cauciuc cand speli vase, date cu lac de unghi preferabil incolor cu multivitamine(Gabrini) sau intaritor de unghii si daca ai prostul obicei de rosul unghilor taietile scurte.

| anonima_4990 explică:

Dyyya nu spal vase
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fale cu intaritor 1 solutie, 2 solutie inmoaiale in otet de masline 5 minute, 3 solutie este sa ai mare grija de ale ca se pot rupe, 4 solutie este sa le t-ai in fiecare duminica. sper ca ti-au fost de folos aceste sfaturi si sper sa ne m-ai intalnim.pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic cu ele. Ele se intaresc de la sine.