| lovenudecolours a întrebat:

Cum pot sa scap acasa de puncte negre? Am vazut o masca pe net care era din foi de gelatina, lapte si carbune activat. Merge? Stie cineva o metoda care chiar merge? Am incercat sa stau cu fata deasupra unui recipient cu apa fierbinte si dupa am incercat sa le scot, dar nu pot. Si nu ma poate ajuta nimeni. Deci metoda asta cade. Stie cineva vreo metoda ieftina?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mentii zona afectata de puncte negre...curata.
Numai asa iti vor trece, punctele negre sunt sensibile la mizerie, praf.
Ti-as recomanda sa te speli pe fata cu un sapun.

| 17Ioana a răspuns:

La avon - oriflame gasesti la 10 lei Ustensilă cu două capete pentru îndepărtarea coşurilor si a punctelor negre, este folositoare
Cand faci o baie fierbinte si se deschig porii, poti incerca sa storci acele puncte ca pe niste cosuri ( la mine functioneaza) sau te poti freca cu cafea sau malai, dar ai grija nu prea tare ca o sa faci coaja ca si cum te - ai fi julit
citeste si aici http://www.clicksanatate.ro/......_8999.html poate iti este folositor

| Anonimus02 a răspuns:

Eu an o crema de la oriflame care se numeste pure skin blackhead clearing mask. E foarte buna. După prima utilizare deja are efect mare

| Hunt_Lexy_1995 a răspuns:

Încearcă cu zaț de cafea și miere. Folosește zațul de la cafea și adaugă câteva linguri de miere, până devine o pastă. Eu am folosit masca aceasta și chiar a funcționat. Nu a avut un efect chiar atât de spectaculos, dar s-a văzut clar diferența. Te dai cu masca pe față, o lași vreo 5 minute și apoi te speli.