| lucu a întrebat:

Cum sa scap de cosurile de pe piept si spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Acele cosuri de obicei apar datorita lipsei de aer si transpiratiei si se manifesta de cele mai multe ori cand purtam haine groase, adica malete, pulovere, geci...Pt a scapa de ele foloseste la spalare un gel de dus exfoliant aplicat cu ajutorul unui burete mai abraziv gen http://www.bamboo.ro/img/imgarticole/Burete_baie_gri_cu_ventuza__816_20.jpg si dupa clatire si stergere aplicarea unei lotiuni hidratante.

| danaalexa a răspuns:

Crema de cosuri
clearskin(Avon sau oriflame)
si mai exista varianta gen solar care distruge cosurile dar nu iti recomand!

| MariuZ a răspuns:

Fa macar un dus pe zi.

| lucu explică:

Pai au inceput sa ma doare alea de pe piept cand imi iau un tricou sau ceva chiar si acum ma dor:-s

| lucu explică:

Are nevoie un prieten

| ioana_5244 a răspuns:

Skinoren si ivaterm. garantez in cateva saptamani scapi de ele

| Laraaa.Beibee<3 a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu aceasta problemachatterbox
Ideea e ca fiecare om difera de ceilalti, nu ne ajuta pe toti aceleasi creme, e in functie de tipul de piele blah blahbig grin
Eu am ales sa merg la dermatolog... Mi-a dat crema pentru tipul meu de piele si dupa tratament s-a vazut cu adevarat rezultatul! In orice caz, sa nu le storci:-&, du-te la medicwinking|

Sper ca ti'am putut fi de ajutorbig grin:*