| So.SwEeT a întrebat:

Cum pot scapa de niste cearcane enervante de sub ochi?
HELP pls

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Somnul odihnitor si suficient pentru organism este cel mai bun anticearcan!
Pot fi si cauze medicale..., fa-ti analize!
Daca nu, se estompeaza, cat de cat cu putin fond de ten, apropiat de nuanta tenului.

3 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

Hidratarea este prima regula pentru tratarea cearcanelor si pungilor care apar ca o problema de drenaj. Trei litri de lichide, zilnic, sunt obligatorii pentru un bun drenaj.
Cartoful, castravetele rondele, vitaminele, sucurile de lamaie si portocale, compresele cu ceai verde (proaspat) si o hidratare corespunzatoare previn aparitia cearcanelor si pungilor de sub ochi si chiar le trateaza, daca nu sunt permanente.

| jo a răspuns:

Teoretic, compresele cu ceai de albastrele functioneaza. Practic, n-am gasit niciodata. Poate la Plafar.

E un anticearcan de la Clinique, Airbrush Concealer Illuminates, care e foarte bun.

| MYLENNE a răspuns:

Am auzit de varianta cu gheata sau cu o lingura tinuta in frigider. in ceea ce ma priveste niste ochelari de soare sunt perfecti