| justme_9224 a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane? In cat tim scap de ele dupa metosa care ati spus-o? Pls help

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Poti sa aplici cartofi cruzi pe suprafata ochilor sau castravete.happy
Baga 2 linguri la congelator si lasale 10 minute acolo, dupa care le aplici pe ochi happy
Odihnestete mai mult!winkingMult succes!kiss

4 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Odihneste-te cat mai mult! De cele mai multe ori cearcanele apar din cauza oboselii. Si mai poti pune comprese cu infuzie de albastrele cate 10 minute in fiecare seara. Compresele sa fie la temperatura camerei si sa faci un tratament de 3 luni.

| AvalohAlyn a răspuns:

Foloseste ceai de tei. E bun si pentru cearcane.Scrie pe cutie.

| claudiu1818 a răspuns:

Si eu am cearcane, de cand dorm mai mult timp ca inainte, incep incet incet sa dispara. am un coleg la munca care se da cu o crema de la nivea si ii dispar cearcanele. doar cand te dai cu crema

| claudiu1818 a răspuns:

Incep sa dispara *