| bubiko_8310 a întrebat:

Cum pot scapa de parul de pe picioare mama spune ca daca vreau sa scap xde parul de picioare daca ma dau cu crema depilatoare, aparatul depilator, lama imi creste parul dublu.Nu am parul nici extrem de mare. Dar vreau sa scap de el sa nu imi faca cineva observatie

8 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Poti incerca cu bicul(iti creste in 2-3 zile)crema depilatoare(2-3 saptamani s-ar putea si mai repede)cera calda sau rece(in jur de o luna)epilator(tot cam in jur de o luna da s-ar putea sa te doara depinde de persoana, p mine una nu ma doare)

| cornculapte a răspuns:

Nu iti creste parul "dublu". Acesta e doar un mit prostesc. Daca iti tai un fir de par din cap, pe la jumatate, iti cresc doua din locul in care l-ai taiat? Nu cred. Iti da impresia ca este mai gros deoarece inainte era mai subtire si tocit, din cauza frecarii de haine, iar cand il tai, ii tai varful, iar el creste mai "sanatos", exact ca si parul de pe cap.
Crema depilatoare si lama nu ti le recomand nici eu pentru ca iti creste parul foarte repede, a doua sau a treia zi, si cu lama te poti rani. Cu aparatul in schimb, dureaza mai mult, dar ai sanse sa-ti rupa unele fire, nu sa le scoata de tot. Ceara e cea mai buna solutie dupa parerea mea, dar daca parul nu este suficient de mare, tot la aparat ai ajuns. Ai grija la firele crescute sub piele. Apar in cazul folosirii aparatului sau a cerii si, pe langa faptul ca arata ingrozitor, se pot infecta uneori. Exfoliaza-te cat mai des, foloseste geluri de dus cu particule abrazive si lapte de corp dupa dus, pentru a hidrata pielea si a evita surprizele pe sub piele. De asemenea, este mai ok sa te epilezi in prima sau a doua zi de menstruatie, pentru ca atunci corpul tau secreta mai putini hormoni si riscul firelor aparute sub piele este diminuat.

| Nimic special a răspuns:

Daca ai padure pe picioare si este super`vizibil dati`l jos cu crema rapid si nu e dureroshee hee.

| Deyutza a răspuns:

Eo folosesc crema depilatoare de la Farmec si e foarte buna si nu-i scumpa! Si nu-mi creste dublu...doar ca tree sa te epilazi la 2-3 saptamana! happy

| Loredana_4793 a răspuns:

Poti sa te duci la un salon, e repede si nici nu e scumpwinking. Poti folosi si epilatorul dar o sa iti creasca firele pe sub piele.Cu epiulatorul e mai dureros si iti ia mai mult timpwinking. pupwinking

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Datil cu biculwinking. Mie nu imi creste asa de repede.Parerea mea e cel mai bine cu bicul.Bye-ByE:*

| anduta160 a răspuns:

Fara crema, aparat, ceara sau lama cum zici tu nu poti scapatongue.

| Hriban_Vasile_Nicolae_1974 a răspuns:

Eu folosesc cel mai des crema depilatoare.