| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe nas intr'un mod natural?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PisicaAristocrata a răspuns:

Este destul de dificil si depinde de tine daca te tii de un tratament serios sau nu.Intai de toate, trebuie sa te speli bine pe fata, apoi sa-ti incalzesti niste apa pe aragaz. Ceea ce trebuie sa faci este sa stai 10-15 minute deasupra unui recipient cu apa fierbinte, sa-ti ajunga aburii pe fata. Apoi mergi frumos in fata oglinzii si ti le storci(punctele). Ar fi recomandat sa-ti infasori degetele aratatoare in servetele umede-antibacteriene. Pot sa-ti spun ca si plasturii din farmacie sunt buni si nici nu sunt scumpi. Procesul stoarcerii punctelor dupa ce ai stat la aburi poti sa-l repeti saptamanal.

| pinkiepie a răspuns:

Ulei de masline

e ciudat ca uleiul asta e bun pentru multe alte lucruri