| Daliana :) a întrebat:

Cum poti sa slabesti repede fara un regim strict? Eu as vrea sa slabesc, dar nu ma inteleg cu ai mei in legatura cu regimul, nu ma lasa sa tin straight face Exista ceva pastile?

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

Bănuiesc că eşti minoră, fiindcă părinţii au o autoritate strictă asupra ta. Dacă eşti minoră, din toată inima, eu te-aş ruga să nu iei pastile, mai ales pe ascuns. Da, există pastile, dar la un copil minor, pot dăuna.Mai bine ţine o dietă echilibrată (nu foarte schimbată de alimentaţia ta zilnică) decât:
-Dimineaţa o masă echilibrată, niciodată să nu sari peste micul dejun şi să mănânci destul de consistent. (şuncă cu ouă, activia mic dejun, sandwich, etc)
-La amiază, o masă bogată, unde să fie inclusă cel mai mult carnea de pui sau peşte şi niciodată porc. (să nu omiţi prânzul)
-Cina să nu fie după ora 8 seara şi să mănânci puţin şi uşor (fulgi de porumb cu iaurt, activia mic dejun, pâine prăjită cu ceai verde, etc.)

Dimineaţa şi seara, ar fi ideal dacă ai bea câte o cană de ceai verde. Ajută la slăbire, te menţine în formă şi îţi ajută organismul.
Aceast mic meniu ar fi bine să fie însoţit zilnic de câteva exerciţii fizice (alergat, bicicletă, role). Şi am auzit că dă roade folia de plastic pusă în jurul abdomenului când alergi dă roade şi "arde" puţine grăsimi, deci te ajută, dar nu garantez nimic cu folia.

Mult succes! Şi nu uita sfatul meu: Nu lua pastile! Fundiţă? big grin

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine apuca-te de sport.Asa nu vor mai spune nimic.

| pisicel_5329 a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai sanatos si sa faci mult sport! Pastilele te distrug, nu sunt o metoda de slabit. Apuca-te de dans sau un sport! Bafta :*!

| chivas21 a răspuns:

Exista sibutramina la plafar! Dinalea care a luat Adrian Mutu si a fost suspendat, sunt pentru slabit si nu te mai ingrasi! Nu sunt droguri, doar ca nu au voie sportivi la asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia furadan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport, ca iti intareste organismul, inima, o sa ai si un corp, armonios :-P in sensul ca nu o sa slabesti urat, nu stiu daca intelegi expresia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai grija la alimentatie si faci si putin sport ca nu strica.,, Men sana in corpore sana!''