| loveahhhh a întrebat:

Hii! Am 14 ani si as vrea sa slabesc pentru ca deja am 69 kg cine stie un regim, exerciti etc As vrea sa slabesc 10 kg in aproximativ 2 luni, dar nu cu-n regim strict. Funda promit

Răspuns Câştigător
| Sunnyツ a răspuns:

Cunosc o reteta si ti-o recomand deoarece stiu persoane care au aplicat-o si functioneaza :

Mananca absolut tot ce vrei tu in decurs de 8 ore. Nimic peste nimic inainte. Nici macar apa.
Sa spunem de la 10 pana la ora 18 mananci tot ce vrei tu, absolut orice, dar nimic inainte de 10 si nimic dupa ora 18.

Sau alta --> manaca de 5 ori pe zi la ore fixe + putin sport dimineata si seara.
Micul dejun la 10, o gustare dupa pe la 12...pranzul la 14 si o gustare la 15 apoi cina la 18 si putin sport mai spre seara.
Mesteca bine mancare inainte sa inghiti --> te saturi mai repede. Si bea un pahar de apa inainte de fiecare masa principala.

Pare simplu, nu?

6 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Inainte de a incepe un regim care dupa ce il ti te slabeste si dupa ce il lasi tot ce ai pierdut pui la loc si poate chiar mai mult, incearca sa vb cu un doctor endocrinologsa nu ai dereglare de glanda

| FUCKy0u a răspuns:

Dimineata o felie de paine prajita la ora 8 si o cana d ceai, cafea, etc. Dupa-miaza un pahar de suc de rosii la ora 1 la ora 5 un disc de orez expandat si la ora 7 un mar.Slabesti un kilogram pe zi.(bea multa apa). Sper ca te-am ajutat.

| BeStMaN a răspuns:

Nu manca nimic

| OFetitsaRoz a răspuns (pentru BeStMaN):

Infometarea nu e ok....eu am slabit prin mult efort fizichappy eu la 11 ani aveam 57 d kg... acum la 17 ani am 54oh go on

| loveahhhh explică (pentru BeStMaN):

Asa ma gandeam si eu. Cel mai bun regim. Dar ar fi bine nici sa nu respir, nu?

| Pissic a răspuns:

Sport, fara dulciuri si paine, cartofi iar fructele si legumele sa nu lipseasca din alimentatia ta.