| terresa a întrebat:

Cum poti scapa de cosuri, punctele negre si sa ai o fata tanara si luminoasa?

Răspuns Câştigător
| Madycu a răspuns:

Poti folosi niste creme speciale sau cineva mi-a indicat ca pentru a scapa de cosuri seara este bine sa te dai cu pasta de dinti si stai cateva minute ..pasta de dinti usuca cosurile si nu vei mai avea probleme!

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Presupun ca esti la varsta adolescentei cand e normal sa ai cosuri. Daca te deranjeaza tare mergi la dermatolog, el iti poate da un tratament personalizat si EFICIENT pentru a scapa de probleme. Daca nu, poti merge la cosmetica, iti scoate cosurile si punctele negre (doar asa scapi de ele, scoatandu-le) si trebuie sa ai grija de tenul tau, demachiere in fiecare seara, o exfoliere pe saptamana, neaparat sa nu-ti atingi tenul, ca mainile`s pline de bacterii si cand ai cate un cos din acela rosu si umflat care nu s-a copt pune spirt pe el.

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna :*! Du-te la farmacie si ia-ti o crema Vichy. E o crema nisipoasa care ma ajuta si pe mine. In privinta pretului sa stii ca nu e scumpa. Incearca si vei vedea rezultate!

| nessayaR a răspuns:

Eu am folosit setul de la nivea cu gel exfoliant, lotiune tonica si crema de fata acum mai am cateva cosuri negre pe fata de care nu stiu cum sa scap

| Privacy a răspuns:

O vizita la dermatolog te-ar ajuta mult. Igiena e importanta, spala-te seara si dimineata pe fata, fa-te cu crema hidratanta si eventual cu ceva crema pentru cosuri si puncte negre, daca nu functioneaza, du-te la dermatolog, sa nu se agraveze peste mai mult timp.

| ForYouu a răspuns:

Sunt foarte multe solutii la farmacie, de exemplu eu am cumparat zynerit sau ceva de genul si este foerte eficient mai ales pentru cosuri. Succes :*

| RovShark a răspuns:

Eu am avut foarte multe cosuri care mi-au aparut in ultimii doi ani, aveam o fata fina si curata dar dintr-o data...De o luna de zile folosesc o crema numita Retin A este 14 lei o gasesti in orice farmacie, efectele apar cu intarziere dar foarte vizibile, toate cosurile acelea mari si rosi(au mai ramas doar niste pete micute rosi dar pe zi ce trece dispar si alea), punctele negre au disparut!
P.S Sunt baiatlaughing