| ORGiGii_1610 a întrebat:

Cum sa am un ten sanatos? cum trebuie sa il ingrijesc?
Ce program am? Funda
Plz.Heelp Me

Răspuns Câştigător
| Ciocolatăăă a răspuns:

Hey! In primul rand, pielea reflecta alimentatia ta. Deci, consuma multe fructe si legume proaspete, bea multa apa (de preferat plata). Ca sa il mai revigorezi poti incerca o masca cu praf de argila - gasesti in farmacii, sau chiar sa iti aplici felii de castravete - castravetele contine multa apa. Consuma fructe de sezon - pepenele rosu, de exemplu, este un aliat al organismului sanatos, mai ales ca are aprox. 90% apa. Poti incerca si niste creme de buna calitate pentru ten normal, doar cat sa-l hidratezi. Sper ca te-am ajutat. P.S.: Crema de argila e buna si la cosuri (si nu doar pe fata!). Funda?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| elleme a răspuns:

Ti-am facut sa ziceam asa nioste "reguli" pentru un te sanatos :
1. Nu iti atinge tenul cu mainile murdare
2. Demachiazate de fiecare data cand este nevoie.
3.Mananca sanatos.
4.Foloseste creme hidratante [ am auzit ca cele de la Avon sunt bune]
5.Protejaza-l de soare.
6.Nu te stresa!

| ORGiGii_1610 explică:

Ajutor

| myyno a răspuns:

Fa-ti diferite masti cu fructe. le gastesti pe net

| KarmenElena a răspuns:

Un ten sanatos...hmm. Eu cred ca de fiecare data dupa ce te machezi si chiar daca nu, demacheazate: sa te speli pe fata cu apa si sapun sau sa folosesti servetele demacheante. Ca sa-ti cureti tenul ar trebui sa mergi la un salon si sa-ti faci un tratament pentru fata. Daca nu poti sa te speli pe fata cu ceai de musetel. Ca sa ai un ten cat mai curat si sanatos, parerea mea este ca trebuie sa'l cureti in fiecare seara cu servetele umede demacheante ca sa il stergi de praful si mizeriile de peste zi care s'au adunat si dupa sa te speli cu apa rece pentru a inchide porii si pentru a evita ca mizeriile sa intre in acestia. Mult succes!

| dana_5953 a răspuns:

Du-te la cosmetica si te va ajuta fetele sa ai un ten calumea si eu am fost la fel