| skumpic96 a întrebat:

Cum sa devin populara in clasa mea? fundabig grin

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

E destul de complicat. laughing
Ca sa fii populara, ar trebui sa fii invidiata de multi, ceea ce nu e foarte placut uneori, cu toate ca iti da un sentiment de superioritate.
Dar poti fi populara si daca te intelegi bine cu toti colegii (sau macar nu majoritatea), daca esti amabila cu toti, dar sa ai si un caracter puternic (sa fii mai tupeista), astfel incat ca iesi in evidenta prin ceea ce spui, ce faci (dar nu in sensul rau).

8 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Stai linistita caci intrebarea ta nu e cea mai stupida de pe ziua de azi, dupa cum a spus AdRiAn29DarK. Multe fete isi doresc sa devina mai populare, dar majoritatea raman doar cu dorinta. in primul rand daca vrei sa devii populara, o sa-ti vina greu sa faci asta daca esti in aceeasi clasa cu aceeasi colegi care te stiu. Dar daca altfel nu se poate, cauta`ti niste colege, chiar si colegi cu care te intelegi mai bine, arata`le cine esti cu adevarat si ei vor vrea sa petreaca si timpul liber cu tine. Dar cred ca cel mai important lucru pentru a deveni populata/"cool" este o schimbare de look, putin mai indrazneata in clasa ta, dar care sa te defineasca si sa atraga personalel/ nu sa le sperie.happy Fa tot posibilul si documenteaza`te in legatura cu noile trenduri, accesorii si nu te sfii sa la incerci. dac ai posibilitatea cumparati haine de la branduri "renumite": bsb, zara, bata, house of art, kenvelo, triumph etc., daca ai parul lung nu ti`l tunde[mie imi place mai mult lung], dar daca tii neaparat si vrei o schimbare radicala tunde`te, daca vrei sa te machezi, alege un machiaj natural si la petreceri smokey eyes. O alata modalitate de deveni populara este sa faci lucruri, pe care nu toti colegii tai le fac: sa canti la un instrument [chitara, si dc nu sa ti`o aduci si la scoala, o sa vezi ce o sa se adune lumea in jurul tau], sa faci un sport, sa mergi la cursuri de nas, aerobic, kangoo jumps, innot etc., sa iti iei un aparat foto si sa-l aduci la scoala sa faceti poze si sa va distrati. Nu zic ca schimbarea ta intr-o fata populara nu e destul de costisitoare, dar toatae astea depind de tine. baftahappy

| Amyyyyyyy a răspuns:

E greu ce sa zic... daca nu ai fost din prima data populara e greu sa iti convingi olegii ptk ei deja te cunosc.E important sa fi tu si prt tai cei adevarati te vor accepta iar cei care nu o vor face le itorci spatele. XoXo

| AdaAndreeaAda a răspuns:

Nu este asa de greu ...trebuie sa fii tu insati si sa nu fi paracioasa dar nici sa nu te lasi influentata de restul'...incearca sa iti sustii parerea si sa nufaci discriminari, sa barfesti, s.s.m.d.Mult noroc!

| maryucamary a răspuns:

Iti prinzi parul la scoala? da ca da atunci nu mai fa asta... porta mereu mainile in buzunarele de la blugi din spate nu din fata! happy fi cool! happy funda!

Răspuns utilizator avertizat
| maryucamary a răspuns (pentru PrettyDollRock):

Eu.

| ReE a răspuns:

Pai trebuie sa fii o fata care le intrece pe toate.sa faci o schimbare totala de look atitudine, sa te intelegi bine cu baietii deoarece ei au o mare importanta! si sa te cunoask toti, sa ai o porecla tare si sa fii buna la un sport. sa fii cunoscuta si sa te intelegi bine cu o parte din clasa.sati creezi un grup in care sa admiti fete pe care le vrei.mss

| ρіsөyαşμℓxXxŧαμxXxαℓyηŧαŧ a răspuns:

Scumpic96 probabil esti in clasa a 7 a sau a 8 a dupa poza, pai ca sa fiii populara in clasa sau nu neaparat, trebuie sa iti ajuti colegii sa ai cele mai bune rezultate din cls, sa te porti ca o adevarata domnisoara, si cel mai important fii tuuu! Eu am 15 ani si ce pot sa zic ma comport cum ar trebui sa se comporte o fata si sunt destul de pop in clasa, si in scola!