| Petrutza0104 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi creasca unghiile mai repede? Mi se tot exfoliaza si nu reusesc sa le las sa creasca. Am incercat tratamente de la avon si oriflame da mai rau mi-au facut happy

2 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Petruta.
O alta metoda care reuseste 100%.
O colega de-a mea a citit undeva pe un site de socializare,pentru ca ei daca ii cresc putin unghiile i se rup foarte repede,pentru ca sunt fragile.
Intr-un bol se pune apa,sare,ulei de masline si se amesteca,pe urma pui iar sare(nu foarte multa), si se sta cu degetele in aceasta timp de o ora, poti viziona un film in acest timp sau sa te uiti la serialul tau preferat. Poti face acest tratament o data pe saptamana, si ai sa vezi ca o sa iti creasca mult mai repede intr-un timp mai scurt.
Acum ea este foarte multumita de rezultat, incearca si tu si ai sa vezi rezultate!
Sper ca ti-am putut fi de folos, multa sanatate iti doresc.

| Ella a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bun! Date cu el pe unghii si lasa-l pana intra in piele.
Pileste-le o data la 2 zile si ai grija sa le ai mereu date cu lac(unul de calitate), iar cand vezi case agata o unghie, nu o roade! Pileste-o! Ma mai interesez intre timp si iti voi spune!