| M a întrebat:

Cum sa fiu mai inalta?
am 14 ani si am cam 1.55

Răspuns Câştigător
| purplerainbow a răspuns:

Buna! Eu spun sa nu iti faci griji in privinta inaltimii, deoarece vei creste cand nici nu te vei astepta. O colega de-a mea, anul trecut, era foarte mica, iar cand am inceput scoala, era printre primele din clasa la inaltime. Daca vrei poti sa incerci sa practici inot sau basket, dar nu incerca gimnastica sau voley, pentru ca iti stopeaza cresterea. Sper ca e-am ajutat.

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Basket! :. chiar inalta
de asmenea fa exercitii la o bara!
de ex, tractiuni!

| fanJBfan a răspuns:

Pai vine vara. Du-te la inot. happy Asta voi face si eu vara asta. by3

| Mirunaaaa a răspuns:

Totul o sa vina de la sine! EU am o prietena care are 16 ani si 1.50big grin

| BlackCat111 a răspuns:

Tot ce știu e că trebuie să iei multe vitamine, dar pentru un rezultat mai sigur mergi la un consult endocrinologic, acolo doctorul îți va spune dacă vei mai crește sau nu. Eu sunt înaltă și nu vreau să mai cresc și tot la endocrinologie am fost trimisă.

| Amaliutss a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sha fii mai inalte decat 1.55 la 14 ani...eu am 1.56 sh am doar 12
eu vreau sha ma mai micsorez dar nu e posibil

| FetitSa a răspuns:

Fa sport winking

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

Fa un sport ...recomand inot eu m-am dezvoltat foarte bine din inot. succes

| Yoana a răspuns:

Sa faci sport si sa mananci bine. Am in clasa o colega care este mai mica ca tine de inaltime si are 14 ani si nu mananca mai nimic e si mai slabuta asa straight face.
batting eyelashes

| ionika17 a răspuns:

Apuca-te de inot sau de baskethappyPa, pa

| GaByTzU_5045 a răspuns:

Du-te la baschet sau voley

| tania_5982 a răspuns:

Buna,sunt Tania. Draga mea, singurul lucru de facut este sa astepti sa cresti! Esti inca micuta, iar fetele cresc pana la o varsta inantata(20 ani).Sau poarta tocuri!

fundita

| Pleeex a răspuns:

Atat de putin...big grin nasol... eu am 12 si am 1.60 big grinlaughing scuze dar nu stiu

| yodeeayo a răspuns:

Nu dispera! happy Am 13 ani si am 1, 57 si da si eu as vrea sa am macar 1, 60 sa fiu mai inalta...dar astept sa cresc (ai timp sa cresti). poti practica inotul (daca stii sa inoti) si basket.