| AndreeaM1 a întrebat:

Cum sa imi decolorez cateva suvite cu zeama de lamaie? Trebuie sa stau la soare? Cat timp?
Cat mai indetaliat!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Ca orice chestie naturala de genul, dureaza mult si rezultatele lasa de dorit. Trebuie sa stai cateva ore pe zi. Nu iti recomand, lamaia e ca un acid si stand la soare nu faci decat sa iti arzi parul. Mai mult il degradezi. Crede-ma, parul oricat de lung ar fi, orice culoare ar avea, arata bine doar daca are un aspect sanatos.

1 răspuns:
| Mary_Maria_1990 a răspuns:

Ca sa-ti decolorezi parul trebuie sa fii blonda si pe parul jilav se da cu zeama de lamaie, dupa care atai la soare sa se usuce. Dupa ce te-ai uscat, te speli pe cap cu samponul obisnuit si gata...