| Sheisshe a întrebat:

Cum sa ma machez pentru nunta?
Am ochii verzi, bruneta
Rochia e albastra cu negru si pantofii albastrii
ceva simplu! va rogpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Uite,ăsta e destul de drăguţ. Da fără gene false. Sau poţi şi fără fard. Sau poţi să aplici tuşul doar puţin la capăt. http://www.youtube.com/watch?v=QFkdkIBlMik&feature=youtube_gdata_player

8 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Pai daca rochia este albatru inchis, ce zici de:
http://www.beautytips.ro/wp-content/uploads/2012/02/machiaj-brunete.jpg

| Sheisshe explică (pentru Furculingură):

E albastru dechishee hee
Si nu vreau ceva prea exagerat, am 14 aniwinking

| Furculingură a răspuns (pentru Sheisshe):

Aha. Scuze, nu am stiut.Atuncii poti pur si simplu sa pui putin machiaj albastru pe ploape si daca vrei sa te dai cu rimel.

| Kasia a răspuns:

Machiajul clasic.
aplici un alb sidef pe intreaga pleoapa, sub arcada sprancenelor si in coltul intern apoi aplici maro in pliul ochiului si amesteci cu o pensula curata. apoi iti"liniezi" ochii cu tus sau eyeliner gel in genul cat eyes si folosesti un ruj puternic rosu.nu te machia tot cu albastru pentru ca va fi monoton si nici cu alte culori tipatoare la ochi.pentru ca esti bruneta si ai ochii verzi machiajul se va potrivi foarte bine...rosul contrasteaza cu verdele ochilor iar tusul ii pune in valoare.
:*

| BlueButterfly24 a răspuns:

Pai din moment ce ai ochii verzi, pentru ploape ar fi indicata o culoare neutra(maro deschis, bej, gri foarte pal, auriu, argintiu)sau un rosu foarte pal coral! Pt buze : daca le ai subtiri, culori deschise,( roz deschis si cel mai bine ar fi un gloss transparent peste), daca le ai groase poti pune ce culoare vrei (bej, ciocolatiu, capuccino, rosu)etc.Culorile puternice, vibrante imbatranesc! Putin fard de obraji (blush )de culoarea piersicii sau roz pal ar fi ultimul retus!

Răspuns utilizator avertizat
| xoxopentrufete a răspuns:

Ai putea sa te dai cu tus si sa te machiezi nude.Este sper si arata bine pe orice tinuta, si cu un ir...o sa fii the besthappyFUNDA?