| Lary_2950 a întrebat:

Cum sa ma machiez si cu ce culori? ma duc la o nunta si am o rochie aprooape turcoaz papuci nude si accesorii aurii... funda

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

Cu negru si roz:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sper ca te-am ajutat:*distractie placuta>:D

| JohannaStone a răspuns:

Buna! Ar fi frumos sa te dai cu auriu pe ploape ca sa nu fie prea mult turcoaza. Te dai si cu rimel si daca e cazul poti sa incerci si un pic de tus la varful ochilor. Foloseste un fond de ten si un luciu de buze. Este un luc dragut si usor de realizat Baftawinking

| looooLll a răspuns:

Pasteluri in make-up, primavara-vara 2011
Autor: Mirela Ghinea. Foto: www.hepta.ro
10 Mai 2011
Y! Messenger Trimite prietenilor

Pentru sezonul primavara-vara se remarca tendinte tot mai indraznete in machiaj. In 2011, marii make-up artisti mizeaza pe doua trenduri majore: reintorcerea la epoca glam Hollywoodiana si un element cheie: rujul rosu in tonuri diferite!
Volumul culorilor este redat la maxim, fie ca vorbim despre vibratia luminoasa a acestora pe buzele si ochii manechinelor la Dior si Guerlain, fie ca ne referim la stralucirea metalica a pleoapelor la Kenzo, Gaultier si Louis Vuitton.

Pleoape viu colorate si efectul "ochi de pisica"
Christian Dior umple tenul de viata si culoare cu nuante acide si vii: roz fuchsia, turquoise, galben electric sau verde smarald, dar si rozuri soft si griuri moderate. Nu lipseste nici coraiul pe buze, in nuante mate, usor lucioase si blush-ul de un roz pudrat. Tusul de pleoape este extrem de important pentru a reda acel aspect de "ochi de pisica". Machiajul Dior confera un look sofisticat si romantic, perfect pentru serile de vara.

Guerlain a machiat-o pe Natalia Vodianova in culori intense pentru a-i scoate in evidenta ochii albastri si buzele carnoase. Tonuri acidulate si multiple nuante de rosu, compun aceasta colectie eleganta si colorata. Linia "Sur Mes Levres" este compusa din tonuri dintre cele mai indraznete: roz, corai, somon, portocaliu sau nuante neutre, de la beige si pana la pamantiu.

Kenzo foloseste pentru pleoape, galbenul acid, citric, fara a completa privirea cu eye-liner sau tus de pleoape. Tenul este mat, iar buzele nude.

Jean Paul Gaultier alege verdele smarald, cu reflexe turquoise, nuante redate cu un efect smokey-eyes. Si aici tenul este mat, sprancenele perfect stilizate, iar buzele nude, cu un aspect fresh si lucios.

Buze rosii si blush-uri peach
Pentru Louis Vuitton, rujul rosu in tonuri diferite este accesoriul-cheie. Rosul sangeriu cu efecte stralucitoare si reflexe de oglinda este redat in concordanta cu pleoapele mov, aramii, sau pamantii. Sprancenele sunt perfect stilizate, iar tenul este mat.

Gucci mizeaza pe un aspect fresh si natural, tot efectul concentrandu-se pe buzele de un corai puternic. Tenul este stralucitor, cu efecte bronze, pleoapele sidefate in nuante aramii si aurii, genele finisate cu un mascara lejer. Un alt element cheie il reprezinta spracenele perfect stilizate.

La Yves Saint Laurent rujul rosu are o tenta usor dramatica. Machiajul redat cu o puritate inocenta, in nuante roze pe pleoape si fara pic de eye-liner sau mascara este spart de puternicul rosu-burgundy de pe buze.

Moschino mizeaza pe nuante efervescente si primavaratice. Culoarea noului sezon: portocaliul cu accente solare, care se regaseste atat pe pleoape cat si pe buze sau pometi. Accentul se pune pe nuante si mai putin pe texturi, sidefuri sau tus de gene.
http://img.miresedisperate.ro/......thumb1.jpg
http://www.miresedisperate.ro/......-1085.html
http://www.casanuntilor.ro/galerie_foto/1468/IMG_0727-1.jpg
funda