| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Dilema dilemelor, problema problemelor. Mi-am luat o rochie, săptămâna viitoare am o nuntă. Chestia e că habar nu am ce dres să iau şi ce accesorii se potrivesc. Rochia e roşie, un roşu uşor deschis, cu dantelă neagră deasupra sânilor şi pe braţe.Ghetuţe negre cu toc şi cam atât. Intrebarea mea e: dres negru, sau culoarea pielii? Lycra sau simplu? Adică lucios sau mat? Am auzit că cele lucioase nu ţin de cald. Accesorii aurii sau argintii? Ruj roşu sau nude? Mulţumesc muuuuult.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La nunta nu porti ghete sau cizme, porti pantofi daca-i frig sau sanda, daca-i vara!
Cat despre accesorii, as recomanda argintii, sunt mai putin ostentative. Dres culoarea pielii binenteles.

| PeFuga a răspuns:

Eu as alege un dres culoare pielii, mat, 80 sau 100 DEN. Tine si cald si se vede si frumos. Rujul il alegi in functie de restul machiajului, Daca esti machiata discret, pune ruj rosu. Daca iti accentuiezi ochii foarte mult, alege ruj nude sau gloss. Bijuterii? Eu mi-as pune doar un ceas simplu cu bratara neagra si atat (pentru mine ceasul este esential), dar asta depinde de gusturile tale si de cat de incarcata este rochia.

| darkypanda a răspuns:

Poti lua un dres de culoarea pielii, mat, cu un ruj nude, iar accesoriile aurii. Sper ca ți-am fost de ajutor laughing