| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de matreata?sad Funda

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Masca cu ulei de masline cu galbenus de ou/spalat parul cu ceai de urzica/pelin/nuc.
O seara bunahappy

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Foloseste un sampon anti-matreata. Bine, acum depinde si de scalpul tau, daca e gras, si cu siguranta e gras, din moment ce vrei sa scapi de matreata, piaptana-te mai des pentru a elimina impuritatile din podoaba capilara. Vara tunde-te scurt daca esti baiat, ori daca nu, spalate mai des pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matreata e cauzata de o ciuperca dar si de descuamarea scalpului. Foloseste suplimente cu seleniu si ia-ti unt de shea sau ulei de cocos si stai cu el vreo ora-doua inainte sa te speli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Un sampon pentru matreata se numeste Nizoral si costa in jur de 50 de RON la 75 ml este foarte eficient se observa imbunatatiri de la prima utilizare. Sau un pic mai ieftin decat acesta, Ketodar, la vreo 35 RON, seamana cu celalalt produs (se pare ca ar avea aceeasi compozitie )insa este la 100 ml. Aceste sampoane sunt sampoane medicinale si nu trebuie folosite tot timpul. Cele doua sampoane se gasesc in farmacii.
Mult succes!
Te pup!

| Madayna a răspuns:

Incearca Head & Shoulders

| Biiskrem a răspuns:

Folosind Head&Shoulders. E recomandat pentru asta big grin

| Tr3eaTxGh3osT a răspuns:

Incalzeste patru linguri de ulei de masline intr-un bol. Stoarce apoi jumatate de lamaie in ulei. Aplica mixtura pe par si scalp. Apoi spala-ti parul cum o faci in mod obisnuit.

winking

| roxanaiasmina202 a răspuns:

Sampon anti matreata sau otet cu apa!

| razvanrux a răspuns:

Ia-ti un sampon!

| KendyforAll a răspuns:

Şampon,balsam,măşti de păr, tratamente, etc.Du-te la farmacie şi întreabă de produse anti-mătreaţă.

| racaru1987 a răspuns:

Si cu ulei de masline dar si cu frunze de nuc puse ln apa sa fiarba si sa te clatesti problema e ca acuma nu gasesti si poti sa folosesti si un galbenus de ou folosestele pe toate

| DekaroN a răspuns:

Samponul e de vinawinking