| rihanna7865 a întrebat:

Cum sa scap URGENT de petele rosii de la cosuri? dau fundita

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Aloe vera sau zeama de lamaie

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu stiu exact cum sunt petele alea, ai rabdare un pic si foloseste exfoliant 1-2 ori pe saptamana (facut in casa sau cumparat) si apoi o masca hidratanta si in fiecare seara foloseste o crema hidratanta pentru tipul tau de ten, nu te spala cu sapun pe fata.

| ledzepp a răspuns:

Iodul este o solutie foarte buna, calmeaza iritatiie si usuca cosurile.De asemenea poti folosi solutii hidratante spre exemplu uleiul de masline(aplicat pe fata ca o crema si lasi sa intre in piele), castravetii(taiati feliute si pusi pe fata).
Atentie! in nici un caz sa nu folosesti fondul de ten sau produse cosmetice, nici macar recomandate(doar daca sunt recomandate de catre medicul dermatolog)nu uita ca tipul de piele al tuturor difera asa ca nu fa experiente aiurea cu produse nesigure.
Ajuta si daca tamponezi cu apa rece si nu pui mana pe fata(unghiile sunt cei mai mari saci de bacterii).
Sper ca te-am ajutat daca ai intrebari astepthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa nu mai storci cosurile respective, pentru ca aceasta este cauza persistentei petelor rosii. Iei un tratament intern pentru detoxifierea pielii (pe baza de brusture, de exemplu Akneil sau capsule simple de Brusture). Asociezi produse csmetice cu efect antiacneic care sa actioneze prin micro-exfolierea pielii, de exemplu fiole cu zmeura Floritene si Effaclar K, o crema dermato-cosmetica.
Te pup!

| Adelina1998B a răspuns:

Nu-ti pune fond de ten pe ele, spala-te cu sapun de doua ori pe zi si aplica pe un disc de vata cateva picaturi de spirt si maseaza-ti pielea unde ai petele! ..Bafta :*

| blackworld a răspuns:

Foloseste cutiuta magica de la oriflame happy

| enjoy23life a răspuns:

Sall. Ai putea sa folosesti o crema anti-cosuri pentru tenul tau, sau crema de galbenele.
Mai e o solutie sa iti acoperi petele cu corector sau fond de ten, sau sa aplici zeama de lamaie pe suprafata respectiva...
Sper ca te-am ajutat!
Funda? laughing