| jojojojome546 a întrebat:

Cum scap urgent de petele de pe fata? Am avut cosuri si acum mai am doar pete rosii si mici. URGENT! HELP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Singurele metode sigure de indepartare a petelor si urmelor lasate de acnee sunt :
microdermoabraziunea, phytopeelingul sau peelingul chimic.Primele doua se practica, cu succes in cabinetele cosmetice(bine dotate), iar cea de-a treia, tine de chirurgie plastica. Pe toata perioada tratamentului (indiferent de procedeu, se recomanda evitarea razelor solare si protejarea tenului cu creme si fond de ten cu protectie, mare solara (este de preferat, ca, oricare dintre cele trei sa fie facuta toamna sau primavara, cand ultravioletele nu sunt asa puternice). Orice creme, sau tratamente naturiste vei aplica, nu vei avea rezultatele obtinute de la cele trei procedee, enumerate mai sus. Iti recomand o consultatie la un dermatolog specializat in probleme estetice, care iti va indica procedura adecvata pentru problemele tenului tau.
Te pup!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste crema de galbenele, face minuni folosita regulat

| LauraM01 a răspuns:

Da-ti cu crema!

| jojojojome546 explică (pentru LauraM01):

Ce crema?

| LauraM01 a răspuns (pentru jojojojome546):

Pai e crema pentru pete rosii de exemplu e una la avon da tu poate cauti si gasesti alta bafta

| ExiT90 a răspuns:

Protex-ul e cel mai sfant! Numai bine!