| dididedediu a întrebat:

Cum Sa Slabesc cel mai repede?(diete.etc)FUNDA[vreau sa dau niste kilograme jos]

Răspuns Câştigător
| BloodPrison a răspuns:

Pai ca sa slabesti repede ar trebui sa ai multa ambitie. Te poti abtine de la mancarica? Cartofi pai, prajeli? Ar fi dragut sa tii o cura timp de o sapt cu fructe si legume daca te crezi capabila. In fiecare dimineata sa bei pe stomacul gol o cana de ceai verde cu lamaie si timp de o ora nu bagi nimic in gura. Dupa ce mananci sa te duci pe-afara sa te plimbi, ca daca stai pe loc se pune mancarica pe tine. Ai putea si inainte de cina sa faci niste abdomene sau genoflexiuni, daca crezi ca este prea greu ai putea sa te duci in pas alrt vreo 2 statii de autobuz( inainte si inapoi).

| dididedediu explică (pentru BloodPrison):

Da am acasa bicicleta cu stepper.dar incerc sa dau putin jos pentru ca se apropie balul bobocilor:X

| BloodPrison a răspuns (pentru dididedediu):

Opabig grin Ce rochie ai? :X

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ai nevoie de o combinatie de mancare sanatoasa + sport + masaj. La masaj poti renunta. In ceea ce priveste mancarea, elimina prajelile, grasimile, dulciurile, sucurile din comert, ciugulitul intre mese, chipsurile, snacksurile, fast food-ul, mancatul tarziu. Manancat legume, carne slaba de peste sau pui, fructe, lactate slabe.
Sport macar de 2 3 ori pe saptamana sa mergi la sala, la inot, cu bicicleta, baschet, ori ce. Incearca sa mergi mai mult pe jos, sa urci scarile, sa mergi in club sa dansezi etc orice fel de miscare e buna.

| Dannet a răspuns:

Poti bea niste ceai verde...incetineste pofta de mancare si dai si jos.da sa nu bei mai mult de 3 cani pe zi ca apoi tie rau.