| doarEu001 a întrebat:

Cum scap de punctele negre de pe nas?sad Sunt foarte vizibile. Ce produse imi recomandati sau masti pe care as putea sa le fac acasa? Help. Fundabig grin

7 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Eu am folosit benzi speciale pentru scosul punctelor negre. Se gasesc la farmacii sau la raionul de cosmetice in supermarketuri. Nu scot chiar toate punctele dar macar 70-80% tot le curata.

| tequila777 a răspuns:

De scapat, cam greu, dar le poti estompa foarte bine.
Uite un link util cu metode de inlaturat punctele negre:

http://www.verze.ro/......negre.html

| JJRosa a răspuns:

Si eu am avut probleme cu punctele negre pe nas. Odata pe saptamana puneam apa fierbinte intr-un bol si stateam cu fata aplecata peste, cu un prosop pe cap. Apoi foloseam o masa exfolianta si ceva special pentru puncte negre si ma dadeam cu crema de noapte si am reusit sa scap de ele. Pupici:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt produse de la Elmiplant, am auzit foarte bune, care te scapa de problemele cauzate de acnee si puncte negre. E un set care contine: gel pentru fata, tonic si crema.
Mai sunt si la Nivea Young sau la Nivea obisnuit pentru adulti, la fel contin, dar sunt mult mai scumpe. Astea de la Elmiplant sunt si bio si sunt si mai ieftine.
Bafta!

| motherfuckerstyle a răspuns:

Te dai o saptamana cu GEL EXFOLIANT ZILNIC de la Elmiplant (se vor reduce foarte mult), iar daca mai ai probleme folosesti metoda sugerata de JJRosa (deschide porii si curata excesul de sebum) si te dai cu gelul exfoliant.
Eu am scapat in 2 saptamani de ele prin metoda asta, dar nu uita ca trebuie sa aplici gelul in continuare pentru ca reapar.

Ps:daca folosesti sapun pe fata SCAPA DE EL (nu lasa porii sa respire).Iti recomand sapunul cu sulf sau cel Dove +Crema spumanta de curatare de la Garnier.

| fuckeveryone a răspuns:

Http://www.perfecte.ro/......cient.html
Am de gand sa incerc si eu aceasta metoda. Sper sa te ajute.

| doarEu001 explică (pentru fuckeveryone):

Am incercat o data metoda asta si nu prea mi-a iesit, dar nu mai stiu daca am pus compozitia la microunde. Poate ca d-aia. Merci oricum. O sa mai incerc o data.