| Elena_2923 a întrebat:

CUm scap de punctele negre? FUNDAA:*

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaSandica a răspuns:

Cel mai simplu, iti recomand o masca de fata de la Planet SPa Avon, numita masca cu ceai alb. O aplici pe fata o lasi sa se usuce si dupa care o scoti, prin tragere a fasiilor. Vreau sa ti spun ca nu ti mai ramane niciun punct negru pe fata.
Daca doresti ma poti contacta si poti incerca aceasta masca la sediul zonei mele, GRATUIT! Astept un raspuns. Succes!

| Cherry a răspuns:

Cumparati de la plafar argila, este 1 leu si poti folosii din acel pliculet chiar d 2 ori, si are efect, produsele de la AVON sau alte marci sunt doar niste porcarii.si Pe fiecare saptamana fa-ti infuzie cu musetel :X funda?

| Cherry a răspuns:

Nu le sparge cu unghiile, pentru ca punctuletul este mic dar a 2a zi se va inrosii si vei ramane cu semn 3-4 zile.Nu te mai lua dup comentariile fetelor sora mea este medic dermatolog asa ca stiu mai multe, si clear nu este bun de nimicwinking

| Cherry a răspuns:

Gelurile sunt niste porcarii fetelor.Cosurile si punctele negre, albe vin din toxinele din organism, ce nu intelegeti? Conteaza si alimentatia.Fa-ti din 2 in 2 zile suc la storcatorul de fructe care sa contina morcov care este bogat in vitamina A si mai pui si mar, portocala etc.

| ღÐelly a răspuns:

Le spargi cu unghiilewinking

| Edw08 a răspuns:

Ai doua variante
1.Le storci
2.Cauti un gel numit Clean&Clear

| aldeaadinamaria a răspuns:

Asta ma intrebsi eu si eu am crying

| Noone4u a răspuns:

Sa stai 10 minute deasupra unor aburi de ceai de musetel proaspat fiert, cu un prosop pe cap care sa permita aburilor sa intre in fata... apoi punctele negre sunt foarte usor de scos, dupa care sa aplici o crema pentru calmarea pielii...sau daca nu, poti merge la sedinte de cosmetica la salon. succes

| LotusRadioactiv a răspuns:

Amesteca miere cu malai intr-o farfurie.
Spala-ti fata cu apa si sapun.
Aplica amestecul precum o masca de fata.
Clateste si iti vei simti pielea mult mai curata.
Fa asta o data pe zi si vei observa imbunatatiri happy

| Stefy_2584 a răspuns:

Spala-te cu apa si sapun iar dupa aceea foloseste Clean &Clear. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O varianta ar fi sa te duci la cabinete cosmetice, DAR acolo ti le indeparteaza nu le face sa dispara definitiv.
Un tratament naturist foarte bun este sa faci o infuzie cu ceai de plante( stii tu... chestia aia cu oala, cu aburii si cu prosopul), dupa care un gomaj cu malai (sau pur si simplu cand iti faci baie, te freci cu malai (dar sa ai locul respectiv uscat, iar malaiul sa fie la fel!) ), eventual si o masca facuta din argila, lamaie si miere.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna! happy

| Bubbleee a răspuns:

Iti trebuie un gel de curatare :*

| Swetyx a răspuns:

Foloseste o crema impotriva acestora cum ar fi normaderm de la vichy eu o folosesc si pot spune ca este f buna