| anyry a întrebat:

Cum se aplica masca de ou si miere pe par?

4 răspunsuri:
| Andreea22X a răspuns:

Aveti nevoie de doua lingurite de miere amestecata cu un galbenus de ou. Amestecul se omogenizeaza bine si se aplica dupa ce parul este proaspat spalat, deasupra radacinii lui, lasandu-se circa 15 minute, dupa care se clateste. Aceasta masca este foarte potrivita pentru un par gras.

| anyry explică (pentru Andreea22X):

Deci la radacini nu se pune?

| Andreea22X a răspuns (pentru anyry):

Din ce am citit pe internet se da si pe radacina.dai peste tot

| ByaTweety a răspuns:

In primul rand, parul trebuie sa fie putin umed. Pui intai pe varfuri mai mult, apoi cu o pensula de vopsit daca ai sau cu mana intizi pe lungimea lui, la o distanta vreo 5 cm de radacina ca sa nu ti se ingrase repede. Apoi, dupa ce ai aplicat-o in tot capul, masezi parul si poti pune un prosop cald pe cap ca masca sa intre mai bine in firul de par. happy