| afrodita3333 a întrebat:

Cum se aplica uleil de ricin pe par, se dilueaza cu ceva sau se pune direct asa cum e in sticla? Cam cat ulei sa pun? Ingrasa parul(eu am par gras)? Se aplica la radacina?

4 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Afrodita!
Raspunsuri total gresite cu privire la nedumerirea ta, daca aplici ulei de ricin, asa cum se vede si din nume, este ulei, deci practic ingrasa parul, mai ales tu ca ai parul gras de la mama natura.
Poti aplica uleiul de ricin in cantitati mici, punand cate putin pe varful degetelor si masand ulterior scalpul.Este suficient sa lasi uleiul in par timp de 4 ore inainte sa te speli, dar la fel de eficient ar fi sa stai cu el in par, de exemplu seara te dai cu el pe urma dimineata faci baie, sau invers.
Am inteles de la unele persoane ca da niste rezultate extraordinare, eu una nu am folosit pentru ca nu am nevoie.
Sper ca ti-am putut fi de folos, multa sanatate iti doresc.

| rutanklan a răspuns:

Pai pune pe un piaptan cate o picatura si intinde-o de-alungul firului. Si in functie de cum piaptani mai adaugi. nu?

| Funions a răspuns:

Se aplica direct la radacina cu o zi inainte sa te speli pe cap

| mnyy a răspuns:

Poti aplica uleiul de ricin, fara sa-l diluezi, pe varful degetelor si masezi la radacina parului dar eu nu-ti recomand daca spui ca ai parul gras. O sa ajungi sa-ti speli parul zilnic pentru ca se va in grasa mai repede ca pana acum.