| Vampiregirl_7516 a întrebat:

Buna fetelor kiss
mi-am propus sa-mi cumpra ulei de ricin pentru ca tare mult as vrea par lung si frumos
dar nu o sa am parul gras dupa ili aplic pe par sau nu o sa se ingrasa mai repede
eu am parul uscat dar doar la varfuri la radacina e foarte moale

Răspuns Câştigător
| crystynaradu a răspuns:

Daca il combini cu un sampon nu ti sa va ingrasa.

2 răspunsuri:
| Papusa_1623 a răspuns:

O am citit si eu despre ulei de ricin, sincer am incercat si a avut un minus si un plus.Parul chiar creste am facut tratamentul timp de 3 saptamana cite 2 ori sau o data.Parul se INGRASA dar numai dupa 3 saptamini observi asta inainte de asta e ok si apoi cum e gras mai si miroasa chiar daca te speli cu sampon si balsam/conditioner... Dintr-o parte e bun creste repede din alta nu. deja alegi tu sa-ti creasca parul mai repede si sal ai gras si sal speli ft des sau sa-l lesi sa creasca el si sal ingrijesti ca de obicei(eu deja nu am mai continuat o sa-mi mai fac dar rar.laughing

| princessmaya a răspuns:

Uleiul de ricin e folosit in general pentru regenerarea parului si cresterea lui.Il poti folosi inainte de baie:pui ulei pe par, apoi infasori parul intr-un prosop imbibat in ap calda.Stai cu el asa jum de ora.Nu ingrasa parul, numa sa nu te speli foarte des pe cap.de 2 ori pe saptamana. e de ajuns