| Ryuuzuka a întrebat:

Cum se aplica uleiul de ricin pe par si ce masti de par cu ulei de ricin cunoasteti ca sa stimuleze cresterea parului (il vreau mai lung)? Cam la cat timp trebuie spalat parul si de cate ori?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune jumătate din flaconul de ulei de ricin în șamponul cu care te speli, îl agiți bine înainte de utilizare, te limpezești foarte bine.
O spălare pe săptămână este suficient.
Rezultatele apar după 2-4 luni de folosire.
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca doua linguri de ulei de ricin, un galbenus de ou si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Stai cu masca cel putin o ora, poti sa si dormi cu ea daca ai rabdare si apoi clateste-o.
Pe cap nu trebuie sa te speli foarte des, pentru ca parul o sa devina foarte gras, este recomandat sa te speli cam de doua ori pe saptamana.

| Ryuuzuka explică (pentru OoBunnyoO):

Cand am specificat de spalat, m-am referit cam la cat timp ar trebui spalat parul dupa aplicarea mastii si de cate ori ar trebui spalat pentru a inlatura tot uleiul, si mersi :*.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Aplicarea cu sampon o singura data este de ajuns, dar trebuie insistat pana se curata toata masca.
N-ai pentru ce! Sper ca te-am putut ajuta. happy