| ioniiiiiM a întrebat:

Cum se foloseste ondulatorul si cat ti ca sa se onduleze? fundita

Răspuns Câştigător
| Andrada_5061 a răspuns:

BUna!

pai...Iei o particica mica din par si o rotesti pe bara care trebuie sa fie fierbinte. Tii maxim 30 secunde apoi dai partea de par jos si o dai cu fixativ sau spuma, mus... CEva care sa iti tina parul ondulat/

Sper ca te-am ajutatbig grinwave

6 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Cam aproape jumatate de minut pentru o bucla.Depinde de tipul parului, moale, aspru, uscat, fragil etc.Prinzi cu varful ondulatorului o bucla si rasucesti spre cap.Cand ai facut 3-4 suvite te dai cu fixativ, ceara, spuma etc

| L a răspuns:

Uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=lBAJJyJZdTM te uiti, ca e ff bun tutorialul.`

| ladygaga a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=wquZDgvxOLs

tii vreo 10 sec. sa se onduleze

| anonim1808 a răspuns:

Salut! il rasucesti pe langa o suvita de par si il ti cam vreo 40 de sec si dupa aia desfaci! funda?happy

| Zoombe3 a răspuns:

Depinde de calitatea ondulatorului si tipul de par... de obicei se observa cu ochiul liber cand trebuie sa scoti ondulatorul din par... nu insista foarte mult ca risti sa arzi parul.