| Mihaa22 a întrebat:

Cum stiu exact ce subton al pielii am? Adica am vene si mov si albastre si verzi, de toate. Mersi

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce-ti ajuta tonul si subtonul asta?
Toti avem vene albastre, iar mov apar cand ne invinetim, dar nu venele sunt importante, ci culoarea pielii, ca aia da "tonul" originii tale.

| Mihaa22 explică (pentru Violleta2022):

As vrea sa ma vopsesc, dar nu stiu cum si as vrea oarecum sa ma ghidez sa mi se potrivească cat mai bine culoarea parului pe care o aleg. Am citit ca ar conta subtonul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaa22):

Subtonul parului, nu al pielii!
Intreaba coafeza ca ea este cea mai calificata si potrivita persoana, sa-ti arate si sa-tie xplice ce anume ai tu nevoie.

| Eireann a răspuns:

Atunci probabil ai un subton neutru - asta e foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| vasileparnaie a răspuns:

Atunci trebuie sa ai si pielea multicolora