| AvalohAlyn a întrebat:

Cum va imbracati la scoala? Cum sa ma imbrac cat mai nice si frumos la scoala. Aveti ceva idei? Vreau sa atrag putin atentia.In mod pozitiv.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Mergi în bermude și o cămașă cu gulerul ridicat.

Sau cum am făcut eu, am mers cu blugi negrii, skateri sau adidași normali, o cămașă peste un tricou, maieu, dacă e peste tricou poate fi descheiată, în carouri, sau un tricou simplu puțin mai lărguț dar să fie mai frumos. Eu mai mult purtam ori tricouri negre, albe cu diferite chestii pe ori mov, portocaliu și mai am cu diverse formații.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Când era frig mai purtam și un pulover gri, și îl țineam mai mult desfăcut, avea gulerul mai mare și se putea îndoi sau îl țineam în sus și îmi trăgeam mânecile puțin în sus, sau așa poți face și cu cămașa la mâneci. Acum depinde dacă are mâneci lungi sau scurte.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Bermude? Hell no! Nu am chef sa mor T_T *am niste nebuni de profesori care te omoara daca te prind cu asa ceva *

Norocosule...eu nu am voie sa merg decat in blugi cu camasa bleu sau ceva bleu peste... Mda, culoarea scolii. T_T
La noi e ceva de genul "Fetele au voie in fuste dar voi, baietii never! Daca vi se vede parul de pe picioare...out cu voi! Acasa, luati o absenta si mergeti sa va schimbati."

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Mă da până la urmă ar trebui să te îmbraci așa cum îți place ție, să ai propriul stil, adică să fii tu.

| T0T a răspuns (pentru RainmakerX):

Prima propoziția a fost la mișto.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Huh, okay happy

| T0T a răspuns (pentru RainmakerX):

Păi probabil profesorii cred că mai mult le excitați voi pe fete decât ele pe voi laughing Și noi aveam culoarea școlii albastru sau bleu. Ne mai băteau la cap în primii doi ani cu verificatul uniformei și alte porcării dar după ne-au lăsat în pace și așa făceau cu toate generațiile. Eu mă îmbrăcam cum voiam până luam avertismentul după mă duceam o lună regulamentar cu tricou alb(uneori negru)/cămașă albă și după iar începeam.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Culorile erau albastru/bleu sau alb.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Mi-ar fi placut si mie sa ne lase in alb sau gri macar...In negru avem voie, nu zice nimeni nimic...
In rest numai bleu. Mi se pare asa, plictisitor, adica na, pana la urma urmei daca ai si tu o camasa faina dar cu carouri rosii atunci ce are daca o iei? Nu omori pe nimeni, nu? T_T

| T0T a răspuns (pentru RainmakerX):

Până la urmă și îmbrăcămintea este un mod de a te exprima, de aceea i-am spus că trebuie să aibă propriul stil dar profesorii o bagă mereu că ești într-o instituție și cum au nu știu cine uniformă, trebuie să avem și noi ca să ne deosebim de alții că suntem elevi acolo. Mi se par inutile în cazul școlarilor uniformele, din cauza ceea ce am spus cu exprimatul și chiar sunt degeaba. Acum trebuie să fii decent, e normal, dar nu că trebuie să ai nu știu ce culoare neapărat. La alte licee din orașul meu îi pune să poarte sacou cu cămașă, cravată și primăvara spre vară laughing De aceea am fost mulțumit că am intrat la fostul meu liceu.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Nici eu n-o sa mai port bleu de anul acesta. Nu o sa zica nimic profesorii, si chiar daca o sa zica ...nimeni nu s-ar lua tocmai de mine. E o poveste lunga.
In fine. Nu am ceva cu acel bleu, este o culoare frumoasa dar ma simt prost sa vad alti colegi care vin imbracati cu ce vor dar lor sa nu li se zica nimic. Daca vin si eu in bleu atunci imediat aud "Unde e bleu in tinuta ta?" Este un fel de regula nescrisa... elevii buni sunt singurii obligati sa poarte, asta intrucat atunci cand merg prin oras sa ne recunoasca cei de la alte licee. *Asta intrucat bleu este numai culoarea noastra*
Intelegi? O prostie!

| T0T a răspuns (pentru RainmakerX):

Și voi le dați nas. Ar trebui să întrebați cum unii au voie să poarte ce vor și voi nu? Eu sunt un tip liniștit dar când un profesor sau oricine mă calcă pe coadă sau văd că nu e corect reacționez.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Am reactionat si eu si nimic... E la fel ca la inceput. Nu ai cu cine sa vorbesti.

| T0T a răspuns (pentru RainmakerX):

Păi îmbracă-te cum vrei și dacă îți face ție ceva automat trebuie să le facă și celorlați și așa toată lumea fericită.

| RainmakerX a răspuns (pentru T0T):

Asta ramane de vazut. Oricum multumesc happy
Mai vorbim cand incepe scoala... poate le-a venit mintea la cap intre timp.

33 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Nu stiu de ce nu i-am dat ignore din prima''educatului '' asta care ma calca pe nervi de mai sus putin.

Asa..multumesc tuturor pentru idei. cele ce sunt sunt normale bineinteles ca daca ma duc in costumul lui Adam ajung direct la psihiatrie.laughing))))))
Laurentiu are funda.:d in schimb.

| Fatamuntilor a răspuns:

Costumul lui Adam, ce zici?rolling on the floor

| KamaSutra a răspuns:

Eu mai mereu port blugii(multumesc ca s-au inventat), un tricou cu un mesaj sau un desen funny si o camasa de blugi sau geaca de piele si intotdeauna tenesi big grin simplu dar de efect
Imbraca-te cum vrei si in asa fel incat sa te simti bine.
In liceul meu, nu exista mare strictete in ceea ce priveste vestimentatia deci toti se imbraca cum vor happy

| Geanin a răspuns:

Http://i.imgur.com/LN53mBK.jpg

Numai ca o sa am bascheti in loc de ce avea ala in imagine...

Ma imbrac naspa si batraneste, cine mai e asa copilaros acum?

| AvalohAlyn explică (pentru Geanin):

E super si asa man.iau in considerare si varianta ta.
Imi place mult.E simplist dar dragut.

| Geanin a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Vezi ca nu sunt doar un copila stiu si eu de moda si de chestii din astea cu H&M-ii si cu Berști(Bershka)...
Nu sunt un copilas! HAHAHAH!

| Geanin a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si daca ti-a placut da-mi funda imediat!

| AvalohAlyn explică (pentru Geanin):

Sorry dar i-am dat-o lui GreyN inainte sa apari tu prin preajma sa raspunzi.sad

| Geanin a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Dar macar recunoaste ca asta ma face mai matur!

| AvalohAlyn explică (pentru Geanin):

Recunosc.Dar recunosc mai ales ca ai gusturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blugi
Converse
Varsity Jacket
Tricou

| EvilLesbian a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei! Sunt Genanin! Imi pare rau pentru ce ti-am spus! Sorry! Nu trebuia sa te pun sa ma pui cu Killy! Stii, doar incercam sa ii fac o gluma ei!
Sper sa ma poti ierta, adica nu-mi place sa ma ai la ignore! Chiar esti de treaba!

| Croampaiartama a răspuns (pentru anonim_4396):

Jwoow, te rog nu mai fi suparata pe mine!
Iarta-ma!
Nu-mi place sa ma tii la ignore!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:X
sau mai simplu un tricou roz pana la genunchi pe care sa il acoperi cu coliere sau sa il sfasii medieval, palarie de peter pen, si pantaloni de trei sferturi negri

| TheImpaler a răspuns:

Imbraca-te nud laughing

| BlackArt333 a răspuns:

Depinde... In ce clasa treci?

| danyyelSAN a răspuns:

Te poti imbraca cu camasa cu maneci scurte cu cravata sau papión pantofi negri si pantaloni tot negri.Camasa poate fi alba.Si sa un uiti de freza.laughing)FUNDA?

| mishairy a răspuns:

Casual, nu sport si nici elegant. Fii intre. Eu iti recomand o geanta din piele pentru barbati care da o notta frumoasa tinutei http://www.manier.ro/geanta-piele-neagra-gb012.html