| Meli2314 a întrebat:

Daca ai parul putin gras,si te speli doar cu apa,fara sampon,ce se intampla cu el, devine mai fin sau mai gras decat era? Si de ce?

4 răspunsuri:
| Hng123 a răspuns:

Doar cu apa ti-l curata pentru o zi maxim.E de preferat sa folosesti sampon si balsam pentru al mentine sanatos si curat.

| Meli2314 explică:

Nu e ca nu ma spal si cu sampon, era o simpla intrebare din curiozitate. Oricum, multumesc! kiss

| Sirbu_Alionka_2001 a răspuns:

Trebuie sa te speli cit mai des pe cap si cu samponul potrivit pentru a nu isca matreata! nu schimba des samponul! sa stii ca samponul iti curata parul si nu til face unsuros sau gras!

| Unomdinlume a răspuns:

Este recomandat să îi speli cu șampon de 3 ori pe săptămână. Te poți spala cu apa intre spălările cu șampon dacă simți nevoia, dar nu poți înlocui apa cu șamponul de tot. Apa ajută să îndepărteze o parte din sebumul din păr ( grăsimea), dar nu pe tot.

În concluzie, o spălare cu apa îți va face parul mai fin pentru că îl curăță, dar parul îți va deveni slinos în scurt timp dacă îl și doar cu apa.